SROVNÁNÍ: 6 nejlepších pojištění psa 2024 - recenze, diskuze


Výber redakce

Lídr v pojištění pro psy se sjednáním online


Oblíbená volba

Pojištění psa od Generali, na které se můžete spolehnout


Další na zvážení

Oblíbené pojištění psa od Slavia pojišťovny


Další na zvážení

Pro ty, kteří mají více mazlíčky


Pořizujete si vysněné štěňátko nebo opečováváte svého milovaného psa? Určitě si nedokážete představit, že by se mu něco zlého přihodilo. Stejně tak se v případě nouze děsíme i vysokého účtu od zvěrolékaře. Jestli se bojíte o zdraví svého čtyřnohého kamaráda a financí, pomůže vám tento strach předejít pojištění pro psa.

Nevíte, jaké pojištění vybrat? Vyzkoušejte jeden z našich favoritů.

V dnešní době si můžeme pojistit prakticky cokoliv. Od auta, domu až po části těla. Ovšem nemůžeme zapomenout i na mazlíčky. Veterinární péče, tzn. operace, léčba, léky atd. našich milovaných kamarádů tvoří vysoké částky, s jejichž vyrovnáním vám pomůže pojištění.

Cena pojištění závisí na dvou důležitých faktorech. Prvním je věk psa (za štěně budete platit méně než za dospělého psa) a druhým typ pojistky. Cena průměrného pojištění se pohybuje kolem 2 000 až 4 000 Kč. To není vše. Uvedené ceny platí pouze v případě, že si pořídíte pouze jeden druh pojištění. Jestli si chcete zařídit několik pojištění (vysvětlíme v článku), budete si muset připravit o něco větší obnos peněz.

Život se psem je velmi barvitý a může se stát cokoliv.

Zdraví je na prvním místě. Nástrahy na vašeho psa číhají všude, ať už chováte menšího pejska, který nechodí často ven, nebo velké plemeno milující dlouhé procházky. Stačí špatný krok, pád nebo nemoc.

Jestli je váš pes raubíř a má sklony ničit, lze pořídit pojištění, které pokryje finanční odškodnění. Představte si že váš pes poničí sousedův majetek a následně mu vyvolá alergickou reakci. Bude po vás chtít vysoké finanční odškodnění. Pokud budete mít pojištění, peníze budete čerpat právě z něj.

Proto si můžete pořídit pojištění, které se bude hodit přímo pro vás.

Lídr v pojištění pro psy se sjednáním online

Pojištění ČSOB Petexpert (všeobecné zvířecí pojištění) si můžete sjednat online nebo po telefonu. Velkou výhodou je to, že při návštěvě veterináře zaplatíte pouze 10% spoluúčast, zbytek zaplatí pojišťovna a vy se o nich starat nemusíte.

Petexpert nabízí ze čtyř programů. Verze start stojí od 299 Kč za měsíc a uhradí veterinární náklady s limitem 35 000 korun za rok a k tomu se vztahuje k pojištění odpovědnosti. Nejdražší balíček exklusive činí 599 Kč za měsíc a pojistí vás až do výše 120 000 korun za rok.

Toto pojištění pokryje léčbu úrazů, nemocí, diagnostiku, operace a předoperační péči, hospitalizaci, léky i škody, které pes způsobí druhým osobám. Pojistit se můžete dokonce i pro případ nákladů na opatrování (kdyby váš mazlíček byl po operaci svěřen do péče jiné osoby) nebo pojištění ztráty nebo odcizení (pokud se pes nenajde do dvou měsíců, bude majiteli vyplacena pořizovací hodnota).

Jestli se vám toto pojištění zamlouvá, budete muset splnit určité podmínky. Pojistit psa můžete od jeho 8 týdnů do určitého věku. To se liší podle jeho velikosti. Menšího pejsek lze pojistit do 10 let, střední do 8 a velké do 6 roků. Zároveň je důležité mít registrovaný čip nejpozději během 30denní čekající doby. Během pojištění budete muset docházet na pravidelná očkování, prohlídky i zákroky.

Vstupní věk8 měsíců
Limit pojištění35 000 – 120 000 Kč
Spoluúčastmin. 10 % (1 000)
Cena za měsíc 299 – 599 Kč
Identifikace čip nebo tetování
Specifikace online vyřízení

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění psa od Generali, na které se můžete spolehnout

Pojištění Mazlíček vám nabízí tři balíčky. Prvním je léčení úrazu a nemoci, dále pojištění uhynutí či utracení a nakonec odpovědnost za škodu. Je jen na vás, který balíček si zvolíte. Zároveň si můžete vybrat výši, v níž budou limity staveny – můžete si zvolit mezi 15 000, 20 000 a 30 000 Kč. Tímto krokem určíte celkovou cenu pojištění (platí podmínka čím vyšší limit, tím vyšší cena jeho vedení a naopak).

I u tohoto pojištění platí určité podmínky. První je váhová kategorie, kdy pes do 40 kg musí být mladší 8 let a v opačném případě, psa nad tuto váhu lze pojistit do jeho 4 roků. Zároveň váš mazlíček musí být označen mikročipem nebo tetováním.

Jestli nad tímto pojištěním uvažujete, výrazným plusem je sleva 10 %, pokud si ho sjednáte online.

Vstupní věk3 měsíce
Limit pojištění35 000 Kč
Spoluúčastmin. 10 % (min. 500 Kč)
Cena za měsíc lze od 100 Kč
Identifikace čip nebo tetování
Specifikasleva 10 % při online sjednání

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbené pojištění psa od Slavia pojišťovny

Pojištění Slavie Pejsek a kočička si můžete sjednat pohodlně doma online. Vašemu mazlíčkovi zajistí pojištění veterinární péče, pro případ úhynu a také odpovědnosti. Součástí pojištění je náhradní ubytování psa během vaší hospitalizace. K tomu se můžete připojistit při kratší dovolené v zahraničí.

Vybrat si můžete ze tří balíčků, které mají rozdílnou výši limitů a cenu (nejlevnější limit je 20 000 Kč, nejvyšší 60 000 Kč). Výhodou pojištění je spoluúčast ve výši 1 000 Kč, která je jednotná; v případě úhynu a odpovědnosti je nulová. Pojistit psa můžete od jeho 6 měsíců až do 8 let (bez ohledu na druh plemena).

Jedinou podmínkou je, aby váš mazlíček měl čip nebo tetování.

I toto pojištění má jednu nevýhodu. Nevztahuje se pro případ ztráty nebo odcizení. Přestože si pojištění lze sjednat online, váš veterinář vám bude muset vyplnit dotazník o veterinárním osvědčení.

Vstupní věk6 měsíců
Limit pojištěnímax. 60 000 Kč
Spoluúčast1 000 Kč
Cena za měsíc od 170 Kč
Identifikace čip nebo tetování
Specifika nutný dotazník vyplněný veterinářem

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro ty, kteří mají více mazlíčků

Pojištění Colonnade uhradí vám a vašemu mazlíčkovi náklady na léčbu neočekávaných úrazů, odpovědnost za škody na zdraví způsobené domácím mazlíčkům a odpovědnost za škody na majetku třetí osobě.

Vybrat si můžete ze dvou balíčků, které se liší v pojistném limitu nákladů při léčbě (úroveň A je až 30 000 Kč, úroveň B do 15 000 Kč), při škodách na zdraví či majetku je to do 1 000 000 Kč.

Při sjednání pojištění se nezohledňuje věk ani hmotnost psa. Pokud chováte více psů, zaplatíte méně, než kdybyste zakládali samostatné smlouvy (za jednoho psa zaplatíte 299 Kč, za pět 749 Kč měsíčně). To jistě uvítají chovatelé většího počtu mazlíčků. Kromě toho lze pojistit i psa ve služebním výcviku nebo sportovním tréninku.

Nevýhodou je to, že pojištění nelze vytvořit online, pouze emailem nebo přes telefon. Dalším negativem je to, že pojištění nepokrývá smrt.

Vstupní věk3 měsíce
Limit pojištěnímax. 30 000 Kč
Spoluúčast1 000 Kč
Cena za měsíc od 224 Kč
Identifikacečip
Specifikasjednání emailem nebo přes telefon

VÝHODY

NEVÝHODY

Dostupné pojištění pro všechny pejsky

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění Hafan, který nabízí pojištění pouze veterinární léčby. Pokryje tak náklady spojené s úrazem, hospitalizací, akutním onemocněním nebo chronickou chorobou či potřebné léky. Pojištění můžete z území České republiky rozšířit do celé Evropy.

Přestože „Hafan“ nabízí pouze jeden druh pojištění, můžete si zvolit z pěti variant limitů. Kladem je nízká spoluúčast, která je v rozmezí mezi 500 Kč a 1 500 Kč. Svého psa můžete pojistit až do jeho 8 let bez ohledu na velikost nebo druh. Majitelé asistenčních nebo canisterapeutických psů získají zvýhodněné pojištění.

Pejska můžete pojistit do sjednané doby, což se bude hodit, pokud nebudete s pojištěním spokojeni. Záporem je to, že pojištění nelze sjednat online.

Vstupní věk6 měsíců
Limit pojištění30 000 Kč
Spoluúčastod 500 Kč
Identifikacečip
Specifikasleva pro asistenční a canisterapeutické psy

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění pro náročné

Pojištění Halali nabízí tři balíčky pojištění. Základní pojištění, které se vztahuje na léčebné výlohy, hradí úrazy, nemoci, operace nebo na příklad porod. U dalších typů se však hledí na to, zda pes má průkaz původu či nikoli. Proto pojištění uhynutí a utracení nebo odpovědnosti za škody mohou získat pouze mazlíčci s PP.

Pejska lze pojistit od jeho 5 měsíců. Především majitelé větších plemen ocení, že posledním vstupním věkem psa je 8 let. Stejně tak se budou radovat chovatelé většího počtu psů. Při pojištění 3 a více psů získají 15% slevu.

Výhodou Halali pojištění je pojistná částka, která může být sjednána až do výše 60 000 Kč. K tomu si cenu určíte vy sami. Přestože vše vyřídíte online, ke kompletnímu sjednání budete potřebovat vyplněný dotazník vaším veterinářem.

Vstupní věk5 měsíců
Limit pojištění60 000 Kč
Spoluúčast10 %
Identifikacečip nebo tetování
Specifika lze sjednat online, je potřeba mít vyplněný dotazník od zvěrolékaře

VÝHODY

NEVÝHODY

Jaké jsou typy pojištění?

Při uzavírání pojištění si můžete vybrat ze tří základních typů:

1. Pojištění veterinární péče

Toto pojištění se vztahuje na veterinární péči, která zahrnuje úraz nebo nemoci, jež mohou potkat vašeho čtyřnohého parťáka. Platí v situacích, kdy je léčení veterinářem nezbytné, neodkladné a účelné. Je však nutné počítat se spoluúčastí, která je stanovená ve smlouvě. Většinou se jedná o 10 %.

To v praxi znamená, že u veterináře zaplatíte celou částku za ošetření psa a pojišťovna vám zpětně uhradí všechny peníze bez výše zmíněné spoluúčasti.

Některá psí plemena mají vyšší predispozici k vypuknutí nemoci. V takovém případě je lepší pořídit si pojištění s vyšším limitem pojistného plnění. Zároveň je nutné mít na paměti, že pojišťovny ve svých smlouvách mají určité výjimky. Patří mezi ně vrozené nebo dědičné nemoci či třeba léčba chronického onemocnění.


2. Pojištění uhynutí či utracení

Ani všechny peníze na světě vám nenahradí milovaného pejska. Přes to i na tuto část vašeho společného života musíte myslet. Ani tato procedura není levná. Proto vám toto pojištění pokryje uhynutí nebo utracení v důsledku úrazu, nákazy, infekční nemoci či operace.

I zde platí výjimky na příklad při úmrtí vlivem březosti, porodu nebo jiných překážek.


3. Pojištění odpovědnosti

Pojištění odpovědnosti pokrývá veškeré nehody, které váš pes způsobí na majetku nebo zdraví jiné osoby. Ty mohou být banální, na příklad soused nalezne svoje luxusní boty s otisky zubů, nebo i vážné, kdy váš pes způsobí drahou nehodu.

ČTYŘI tipy, jak vybrat pojištění psa

Topíte se v záplavě různých pojištění? Ztrácíte orientaci? Potřebujete pomoc? Představíme vám několik tipů, které je třeba v potaz při výběru.

1. Zvažte typ pojištění

Výše jsme vám představili tři typ pojištění. Podle vašich potřeb si zvolte to, co potřebujete. Běžně si uživatelé volí pojištění, které kryje náklady v případě úrazu nebo nemoci. Zaplatí vám tak vysoké částky za léky a veterinární péči.

Většina pojišťoven nabízí různé typy možností včetně doplňkových pojištění. Z nich vybírejte podle toho, co doopravdy potřebujete.


2. Výše pojistného krytí

Léčebné výlohy mohou být velmi vysoké a nákladné. To, kolik peněz vám dá pojišťovna peněz, závisí na výšce pojistného krytí. Proto jestli máte ve smlouvě maximálně výši limitu 30 000 Kč, v případě nákladné operace nebude taková částka dostatečná.

Pokud byste chtěli vyšší pojistné krytí, nezapomeňte na to, že si za něj měsíčně připlatíte.


3. I na věku záleží

Jak jsme již zmínili, na věku záleží. Pokud svému pejskovi zařídíte pojištění během jeho prvních týdnů či měsíců, budete platit méně a pojistí vás prakticky každá instituce. Protože s věkem roste rizikovost, snižuje se jeho pojistitelnost.

Kromě věku přihlédněte i k plemenu psa. Menšího pejska pojistíte do vyššího věku než psa středního nebo velkého druhu.


4. Nezapomeňte na spoluúčast

Při výběru pojištění se zaměřte i na spoluúčast, tedy na výši částky, kterou zaplatíte vy a pojišťovna ji nevyplatí. Běžně je to 10 %, ovšem 10 % při nákladném zákroku může být stále vysoká a pro mnohé z nás i nedostupná částka. V některých případech naleznete spoluúčast do 1 000 Kč.

Pojištění kočky a dalších zvířat

Chováte kromě psa i kočku a další zvířata? I pro ně můžete sjednat pojištění.

Pojištění pro kočky nenabízí tolik pojišťoven. Přes to najdete pojištění s obdobnými balíčky jako u psa pro případ zdravotních problémů, úhynu nebo jako odpovědnost za škodu. K tomu si lze přikoupit doplňkové druhy pojištění. Na rozdíl od psa je pojištění koček je levnější, běžně se pohybuje kolem 1 500 až 2 000 Kč ročně, avšak tento klad je vykompenzován tím, že některé společnosti vyžadují průkaz původu.

Kromě psů a koček si můžete pořídit i pojištění hospodářských zvířat, která máte doma. Předmětem pojištění mohou být koně nebo skot, drůbež a další zvířata. Lze si zakoupit základní nebo dodatkové pojištění, které vás chrání před živly nebo náhlou smrtí.

Často kladené otázky

Ano, takové pojištění si můžete pořídit, avšak musíte počítat s tím, že výše plnění nebude tak vysoká jako u pojištění, které má alespoň minimální spoluúčast.

Bohužel, tyto procedury nelze zaplatit z pojištění. Z něho získáte peníze na léky nebo na úhradu léčebných výloh.

Pojistit nemocného mazlíčka můžete, avšak pojišťovna vám nezaplatí výlohy za nemoc, kterou pes měl ještě před založením pojištění.

Pojištění je platné v případě nemoci 30 dnů od uzavření pojištění. V případě úrazu jsou to 3 dny.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3.8/5 - (38 votes)