Nejlepší granule pro čivavy 2024 – recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Optimální řešení pro ty, kteří si nevědí rady s výběrem


Cena: individuálně


Výběr redakce

Vyvážená strava pro čivavy starší 8 měsíců


Orientační cena: 178 Kč/kg


TOP kvalita

Bez obilovin, chemie, lepku, konzervantů, barviv a geneticky modifikovaných potravin

Orientační cena: 151 Kč/kg


Poměr cena/výkon

Zaměřeno na aktivní psy s dostatkem pohybu od 1 do 8 roků


Orientační cena: 76 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Univerzální krmivo vhodné pro všechny neexistuje – každý pes potřebuje svoji specifickou stravu, která vyhovuje jeho rase, velikosti, stáří nebo zdravotnímu stavu. Nejinak je tomu u čivav, jež by měly dostávat granule určené speciálně pro ně, respektive pro miniaturní rasy. Jak granule pro čivavy vybírat a které jsou nejlepší?

Ačkoli je čivava nejmenší rasou psa na světě, jedná se o poměrně čiperné zvíře s velkou energetickou spotřebou. Proto potřebuje hutnější a výživnější stravu, než jakou mají výrazně větší psi – ideální denní příjem čivavy je 112 kcal na 1 kg váhy. Granule pro čivavy by proto měly být bohaté na maso, vitamíny a minerály.

Dalším aspektem je velikost granulí: granule pro střední a velké psy jsou pro malinkou čivavu obvykle příliš velké a těžce rozkousatelné – a tím pádem hůře stravitelné. Granule určené pro čivavy jsou menší, díky čemuž se snadno koušou a dobře tráví.
V neposlední řadě jsou čivavy známé tím, že jsou v jídle extrémně vybíravé – zde ale záleží také na tom, jak majitel svého psa naučí a do jaké míry jeho vybíravost toleruje.

Optimální řešení pro ty, kteří si nevědí rady s výběrem

Granule na míru od Haffit jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí své čivavě dopřát to nejlepší a zároveň si nevědí rady s výběrem.
Celý proces výběru je velice jednoduchý: na webu Haffit zadáte v několika krocích všechny potřebné údaje jako je rasa, stáří psa, oblíbené suroviny, míra aktivity nebo zda je pes kastrovaný či nikoli. Po zadání všech informací, které netrvá déle jak 5 minut, dostanete návrh na granule vytvořené na míru přesně pro vaši čivavu a jejich cenu. Následuje objednávka a dodání, které standardně trvá 3 pracovní dny.

Největším benefitem granulí Haffit, který si pochvalují i spokojení zákazníci, je fakt, že se můžete vždy spolehnout na to, že vaše čivava dostane přesně takovou stravu, jakou by měla mít. Haffit navíc nepoužívá žádné chemické přísady ani náhražky a jejich suroviny jsou v té nejvyšší kvalitě. Jsou tak ideální pro zvířata s citlivým žaludkem, alergiemi nebo speciální dietou.

ProteinIndividuální
TukyIndividuální
VlhkostIndividuální
VlákninaIndividuální
VápníkIndividuální
Omega-3 + Omega-6Individuální
EnergieIndividuální
KvalitaNa míru

Orientační cena za 1 kg: individuální

VÝHODY

NEVÝHODY

Vyvážená strava pro čivavy starší 8 měsíců

Granule Royal Canin určené pro dospělé čivavy slibují pohodlné kousání díky speciálně upravenému tvaru granulek, živiny, které podporují trávení a omezují zápach při vykonávání potřeby, a zpomalení tvorby zubního kamene.

Většina majitelů čivav tvrzení výrobce potvrzuje a uvádí, že pejsci mají krmivo velice rádi, netrpí po něm průjmy ani nepřibírají. Někteří ale vytýkají malý podíl masa a vyšší obsah kukuřice.

Protein28 %
Tuky16 %
Vláknina2,1 %
Energie3 925 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 178 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Bez obilovin, chemie, lepku, konzervantů, barviv a geneticky modifikovaných potravin

Granule N&D Pumpkin Dog Adult Lamb & Blueberry Mini ze svého složení zcela vynechávají umělé přísady a naopak používají maximum přírodních surovin, jež jsou plné antioxidantů, proteinů, vitamínů a minerálních látek, které jsou důležité pro zdravý život čivavy. Přírodní je i způsob konzervace, která probíhá pomocí dusíku.
Krmivo je tak vhodné nejen pro čivavy se standardními potřebami, ale také pro ty, které mají sklony k průjmům, zácpám a dalším trávicím a zdravotním obtížím jako je například vysoký glykemický index.

Granule si pochvalují i uživatelé, kteří vyzdvihují především vysoký obsah masa a kvalitu, která odpovídá ceně. Dle chovatelů krmivo čivavám velice chutná, někteří zmiňují viditelné zlepšení srsti.

Protein28 %
Tuky18 %
Vlhkost9 %
Vláknina2,9 %
Vápník1,4 %
Omega-3 + Omega-60,9 + 3,3 %
Energie3 740 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 151 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Zaměřeno na aktivní psy s dostatkem pohybu od 1 do 8 roků

Granule Eukanuba jsou svým složením zaměřené na dospělé aktivní čivavy, kterým dodávají dostatek energie, starají se o lesk jejich srsti a pomáhají s čištěním chrupu, udržováním normální hladiny krevního cukru, citlivým zažíváním i udržováním přirozené imunity. To vše díky – na svou příznivou cenu – vysokému obsahu masa. Výrobce granulí vynechává umělá dochucovadla, barviva a konzervační látky, jedinou nevýhodou tak zůstává přítomnost obilovin.

Granule jsou nejvíce ceněné pro kvalitu a vysoký obsah masa za rozumnou cenu, často zmiňovaná bývá také lesklejší a hebčí srst. Další uživatelé ale upozorňují, že ačkoli je krmivo velice chutné, může po něm neaktivní čivava s nedostatkem pohybu začít přibírat.

Protein30 %
Tuky18 %
Vláknina2,7 %
Vápník1,4 %
Omega-3 + Omega-60,46 + 3,7 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 76 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní krmivo pro dospělé čivavy s běžnou aktivitou

Granule bez obilí, zato však s vyváženým obsahem živin, tuků a proteinů, které potřebuje dospělá čivava s běžnou pohybovou aktivitou. V granulích nenajdete alergenní suroviny jako je sója, kukuřice a ořechy, jsou tak vhodné i pro čivavy s citlivějším zažíváním. Z mnoha přírodních látek jmenujme například lososový olej, jež má příznivý vliv na srst, borůvky a rakytník, které působí jako antioxidanty, nebo lněné semínko, které se postará o lepší průchodnost střev.

Chovatelé a jejich čivavy jsou s granulemi spokojeni, oceňovaný bývá především vysoký poměr masa a vitamínů za přijatelnou cenu. Další pochvaly zmiňují ústup alergií a krásně lesklou srst.

Protein29 %
Tuky18 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,5 %
Vápník1,6 %
Omega-3 + Omega-61,1 + 2,3 %
Energie3 880 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 142 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule pro dospělé čivavy od 1 roku do 6 let

Krmivo Hill´s Science Plan je navrženo tak, aby plně pokrylo požadavky na výživu dospělých čivav v aktivním věku, tzn. od 1 roku do 6 let. Obsahuje proteiny nezbytné pro růst a údržbu svalové hmoty, vitamín E a Omega-6 mastné kyseliny pro lesklou srst a antioxidanty pro podporu imunity. To vše z lehce stravitelných ingrediencí, které jsou společně s malou velikostí granulí ideální pro zdravé stravování a trávení.

Protein22,3 %
Tuky14,2 %
Vláknina1,7 %
Vápník0,78 %
Omega-63,4 %
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 138 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Hypoalergenní složení se 7 druhy ryb pro vitalitu a kondici

Vše, co potřebuje dospělá čivava s běžnou aktivitou najdete v krmivu Ontario Adult Mini Fish & Rice: mastné kyseliny Omega-3 a 6 pro lesklou a zdravou srst, mořské řasy, bylinky a koření pro zdravý chrup a dásně a vysoký obsah proteinů z ryb, který je nezbytný pro udržení kondice psa. V granulích naopak nenajdete barviva, dochucovadla, konzervanty a obiloviny, které mohou pejskům způsobovat alergie či podráždění žaludku.

Zákazníci, kteří jsou s produktem spokojeni uvádějí, že granule si oblíbili i vybíravější pejsci. Kladné body získává kvalitní složení za příznivou cenu a malá, dobře rozkousatelná velikost granulek.

Protein30 %
Tuky17 %
Vlhkost10 %
Vláknina2,5 %
Vápník1,2 %
Omega-3 + Omega-60,75 + 2,25 %
Energie3 900 kcal/1 kg
KvalitaSuperpremium

Orientační cena za 1 kg: 92 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

9 tipů, jak vybrat granule pro čivavy

V první řadě vyloučíme všechny granule, které nejsou přímo určené pro čivavy. Dále, pokud chcete kvalitní stravu, se zaměřte na těchto 9 bodů.

1) Rozlište granule pro štěňata, dospělé a starší psy

Štěňata potřebují jinou velikost a složení granulí než dospělý pes. Výrobci krmiv výběr ulehčují a většinou uvádějí, pro jak staré psy je konkrétní krmivo vhodné.


2) Dbejte na vyvážený příjem a výdej energie

Čivavy mají samy o sobě poměrně velkou energetickou spotřebu, pokud jsou tedy navíc aktivní a sportují, je třeba jim dopřát vysoce nutričně hodnotnou stravu, ve které je dostatek masa a dalších látek nezbytných k udržení kondice.


3) Kastrovaná zvířata potřebují speciální stravu

Kastrovaná zvířata mají obecně sklony k tloustnutí, proto jsou pro ně vhodné speciální granule. I tento fakt výrobci granulí obvykle uvádějí.


4) Při alergiích a zdravotních problémech se poraďte s veterinářem

Trpí-li vaše čivava na alergie, je po operaci nebo má citlivý žaludek, je vhodné se o složení stravy poradit s veterinářem a na základě jeho doporučení zvolit stravu. Pro individuální stravování jsou nejlepším řešením granule na míru.


5) Vyhněte se obilovinám, barvivům, dochucovadlům a konzervantům

Nejčastější přísadou, kterou výrobci používají ke zvýšení objemu a zlevnění jsou obiloviny. Ty však patří k potravinám, které jsou pro psy nejméně vhodné. Dalšími nežádoucími přísadami jsou chemická barviva, dochucovadla a konzervanty.
V úvahu lze určitě vzít i oblíbené druhy masa a zeleniny vaší čivavy.


6) Žádejte co nejvyšší obsah masa

Dostatečný obsah masa je nezbytný pro správnou výživu. Rozklíčovat, kolik masa je přesně v granulích obsaženo, je často nadlidský úkol. Například vysoký údaj o čerstvém mase vypadá lákavě, jelikož se ale maso sušší, jeho výsledný obsah je daleko nižší. Důležitý je proto také údaj o obsahu sušeného masa.


7) Hledejte přesné pojmenování

Je ve složení věta „vedlejší produkty rostlinného a živočišného původu“? Pak se granulím raději vyhněte. Pokud výrobce používá kvalitní suroviny, pochlubí se tím. Používá-li odpad, jsou informace zabalené do neurčitých pojmů.


8) Čtěte a nespoléhejte na marketing

V České republice neexistuje právní norma určující obsah prémiových, superprémiových, hypoalergenních či holistických krmiv. Nespoléhejte tedy na líbivé marketingové nálepky, ale věnujte pozornost složení.


9) Vysoká cena není záruka kvality

Vysoká ani nízká cena nevypovídají nic o kvalitě výrobku. Daleko důležitější jsou předešlé body, především pečlivé hledání informací a nespoléhání se na značku či marketing.

Často kladené otázky


Pro čivavy jsou zdravotně nebezpečná kořeněná a solená jídla, kynuté těsto, cibule, česnek, čokoláda, hroznové víno a rozinky, alkohol, káva, semena a jádra jablek, třešní, meruněk, broskví, švestek a nektarinek, makadamové ořechy, muškátový oříšek a xylitol (náhražka cukru).

Mezi potraviny, které nejsou nebezpečné, ale čivavám se nedoporučují patří: kočičí granule, slanina, citrusové plody, mléko a mléčné výrobky, lesní houby, nezralé brambory a jídla s vysokým obsahem tuku.

Čivava může, za splnění parametrů pro správnou výživu, jíst suchou i vlhkou stravu. Jelikož ale granule pomáhají udržovat zdravé dásně a chrup, měly by být hlavní složkou potravy.

Ano, dokonce musí. I malá čivava by měla denně ve stravě přijmout zhruba 40 % proteinu. Jeho nejlepším zdrojem je právě maso, nejlépe kuřecí, jehněčí, hovězí nebo rybí.

Ze stejného důvodu, jako lidé: konzumuje stravu plnou chemických náhražek a konzervantů, které zasytí pouze na chvíli. Dáte-li jí krmivo bohatou na živiny, čivava bude jíst přirozeně méně.

Druhým problémem může být špatné dávkování: některé čivavy se rády přejídají, proto je vhodné jim dávat přesně takovou porci, jaká je doporučená vzhledem k jejich věku, váze a aktivitě.

Další možnou příčinou může být nevhodně zvolené krmivo, například krmivo pro aktivní čivavy podávané těm, které tráví život spíše na gauči než běháním v přírodě.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (34 votes)