Nejlepší kočičí hotely v ČR, kde se vám postarají o kočičku

Kočky jsou samostatní tvorové, kteří dokážou být pár dnů sami doma. Ve svém domácím prostředí se budou cítit bezpečně a většinu času se s největší pravděpodobností budou oddávat ničím nerušenému odpočinku. Občas se však stane, že musíte odjet na týden nebo déle na dovolenou či pracovní cestu, a kočičku vám nikdo z rodiny pohlídat nemůže. Co teď? Dejte svého mazlíka do kočičího hotelu! Prozradíme vám, které kočičí hotely jsou v České republice nejlepší.

1) Hotel pro kočky Miacis

Kočičí hotel Miacis se nachází ve Smečnu poblíž pražského letiště, funguje už víc jak 10 let a stará se o kočičky s láskou. Nabízí několik programů ubytování, ze kterých si můžete vybrat – Standard, Nadstandard, De Lux a Premium. Pokud bydlíte v Praze, tak si mohou pracovníci hotelu pro kočičku za poplatek přijet až k vám domů a poté vám ji zase přivézt zpátky. Kočičí hotel Miacis má bohatou nabídku služeb. Po příjezdu do hotelu můžete kočičce nechat dopřát adaptační bylinkový proces, který zmírní její stres (ten je u koček při změně prostředí běžný). Mazlík může mít k dispozici výběh, lázeňskou péči a je možnost nechat kočičku okoupat a v případě potřeby s ní zajet na veterinu. V hotelu Miacis můžete nechat ubytovat i zdravotně znevýhodněnou kočičku. Cena za ubytování na den startuje na 180 Kč.

2) Hotel Mikeš

Rodinný kočičí Hotel Mikeš byl založen v roce 2003 a nachází se v Praze. Byl schválen Městskou veterinární správou a poskytuje kočičkám tu nejlepší možnou péči. Můžete si vybrat, jestli kočičce zabalíte vlastní jídlo a nebo ji necháte jíst hotelovou stravu. V prvním případě startuje cena za kotec na 180 korunách za den, v druhém případě zaplatíte 210 Kč za den. Kočičky mají kromě vlastního kotce k dispozici plno interaktivních hraček, přírodní škrabadla a originální dřevěné prolézačky.

3) Hotel pro psy a kočky Brno

Pro kočičky z Brna můžete využít Hotel pro kočky a psy, který se nachází na Kamenném Vrchu. Za den ubytování zde zaplatíte 200 Kč na den bez stravy. Výhodou je, že pro ubytování nepotřebujete dokládat očkovací průkaz. V ceně ubytování je škrabadlo a pamlsky. Na 1-7 dní pobytu musíte zaplatit navíc 100 Kč za stelivo. Cena ubytování kočičky zahrnuje i pojištění a chlupatým hostům je zabezpečena 24 hodinová veterinární péče.

4) Hotel Mastibe

Hotel Mastibe ubytovává kočky i psy a nachází se kousek od Pardubic. Tento hotel byl postaven přímo pro účel ubytování zvířat, takže každé zvíře má dostatek prostoru. Kočička musí mít očkování proti panleukopenii a rinotracheitidě (herpesvirus). Kocoury od 5 měsíců hotel přijímá pouze kastrované a nepřijímá kočičky, které musí užívat léky. Cena ubytování kočičky na den je 220 Kč a v ceně je i krmivo.

5) Psí hotel Matylda

V názvu má sice psa, ale tento hotel hlídá i kočky. Nachází se ve Šternberku u Olomouce a cena za ubytování je 200 Kč/den. Kočičce s sebou vezměte granule a kapsičky, na které je zvyklá a nebo nechte stravu na samotném hotelu. Pracovníci hotelu slibují, že se budou svým zvířecím hostům věnovat na 110 %. Zvířátka mají k dispozici pelíšky i hračky.

6) VIP Cats

Pokud si přejete, aby po dobu vaší nepřítomnosti kočička zažila dovolenou, pak ji můžete nechat ubytovat v hotelu VIP Cats nacházejícím se u Kladna, který jim poskytne vše, co potřebují. Hotel slibuje kočičkám pohodlí a luxus a také to, že se budou cítit jako doma. Cena za ubytování startuje na částce 190 Kč/den a ta se zvyšuje podle toho, jakou míru luxusu chcete své kočičce dopřát. Aby byla kočička v hotelu VIP Cats ubytována, musí mít očkovací průkaz s platným očkováním, nesmí jevit příznaky infekčních chorob a parazitů a kocouři se stářím nad 8 měsíců musí být vykastrovaní. V tomto hotelu dokonce můžete kočičku ubytovat ve speciálním pokoji s webkamerou a po celý den ji kdykoliv sledovat ze svého mobilního telefonu.

7) Hotel Catinn

Luxusní Hotel u Prahy Cat Inn nabízí 24 hodinový videodohled na Vašeho kočičího miláčka. Ať už jste kdekoliv na světě na dovolené a nebo si vyřizujete pracovní povinnosti, díky kameře budete mít pocit, že je kočička částečně stále s Vámi. Tento hotel nabízí kočkám plno prostoru a proto jsou dvířka kotců skoro pořád otevřené, aby se mohly klidně i proběhnout. Zároveň bude mít kočička pocit soukromí a bezpečí. I zde platí podmínky přijetí jako povinné očkování, kocouři musí být vykastrovaní a kočka musí být zdravá a odčervená. Pokud kočičce přibalíte jídlo, pak budete platit 170 Kč za den a bez vlastního jídla 190 Kč na den.

Často kladené dotazy

Co potřebuji vzít kočce do kočičího hotelu?

Vezměte si s sebou oblíbené jídlo své kočičky, oblíbenou a čistou deku, kus oblečení nebo hračku, která bude kočku doprovázet v jejím ubytování. Jakýkoli předmět, který silně voní domovem poskytne vaší kočce větší pohodlí, až si bude zvykat na pobyt v hotelu. 

Bude kočka sdílet kotec s dalšími kočkami?

Ne. V kočičích hotelech má každá kočička svůj vlastní kotec, kde má svou misku s jídlem a vodou, záchod a především dostatek soukromí a klid na odpočinek. Samozřejmě že si kočky během dne mohou ve společném výběhu spolu hrát, ale na odpočinek má každá kočka své místo.

Mohu dát kočičku do hotelu, i když musí každý den užívat léky?

Záleží na daném hotelu, jestli zvířata se speciálními potřebami přijímá. Některé hotely je přijímají (a většinou si účtují nějaký poplatek za to, že kočičce budou podávat léky), a některé takové kočky nepřijímají vůbec. Informujte se u daného kočičího hotelu.

Videa

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (68 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu