Nejlepší kloubní výživa pro koně 2024 - recenze (kolagen)


Výber redakce

Obsahuje 100% čistý mořský kolagen, který pozitivně ovlivňuje nejen klouby, ale i kvalitu srsti a kopyt. 


Pro náročné

Produkt zaměřující se na již vzniklé problémy, záněty a bolesti. 
Oblíbená volba

Komplexní kloubní výživa ideální pro koně ve vysoké sportovní zátěži či hříbata ve vývinu. Další na zvážení

Tekutý veterinární přípravek přírodního původu se složkami tlumícimi bolest. 


Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Koně jsou pravidelně vystavovány vysoké zátěži, která klade velké nároky především na jejich pohybový aparát. Ať už jsou v tahu, skáčou, nebo prostě “jen” vozí v sedle člověka – nic z toho pro ně není úplně přirozené a pokud po nich chceme spolupráci, pak musíme zajistit, aby byli ve špičkové kondici. A něco takového nemůžeme začít řešit až když nastane problém. Mnohem lepší je prevence. 

Kloubní výživa neuškodí žádnému koni. Existují ale případy, kdy je vyloženě doporučovaná a důležitá pro dobrou kondici a bezstarostný koňský život. První případ začíná již na začátku, když kůň dospívá a roste a jeho pohybový aparát se vyvíjí, zvětšuje a zpevňuje. V aktivním věku by kloubní výživu měli brát hlavně koně, kteří jsou sportovně založení a musí podávat vyšší výkony. Aby tělo zvládlo zátěž, kterou s sebou pravidelné a často náročné tréninky nesou, je potřeba kloubům trochu pomoci. Ve stáří pak kloubní výživa pomáhá koním prodloužit bezbolestný život a mobilitu.

Samostatnou kapitolou jsou pak koně po operaci, v období rekonvalescence, koně s degenerativními onemocněními a podobně. U těch již nejde o prevenci, ale podporu léčby a kloubní výživa zde hraje nepostradatelnou roli.

Každý výrobce si našel trochu jiný recept a jiný přístup k podpoře pohybového aparátu koní. Nejúčinnější látky se ale opakují. Konkrétně se jedná o následující složky:

 • Kolagen (hydrolyzovaný kolagen) – Kolagen je naprosto stěžejní stavební jednotkou, která má na starost klouby, chrupavky a šlachy, ale také hřívu, ocas, srst nebo kopyta.
 • Kyselina hyaluronová – Slouží jako mazivo, hydratuje a chrání chrupavky, má protizánětlivé účinky a pozitivní vliv na růst kostí.
 • Chondroitin a glukosamin sulfáty – Fungují především protizánětlivě, jako prevence osteoartritidy, chrání chrupavky, kosti a pojivové tkáně před poškozením.
 • MSM (methylsulfonylmethan) – Protizánětlivá složka, která pomáhá ulevit od bolesti. Jedná se o organickou sloučeninu síry.

Obsahuje 100% čistý mořský kolagen, který pozitivně ovlivňuje nejen klouby, ale i kvalitu srsti a kopyt. 

Inca Collagen má produkty pro lidi, psy, kočky i koně. V tom posledním případě obdržíte doplněk stravy v podobě čistého mořského kolagenu. V balení naleznete 30 sáčků, přičemž doporučené denní dávkování je 1 sáček. Množství lze zvýšit dle individuálních potřeb vašeho koně.

Kolagen má vliv na kvalitu a regeneraci kloubů, šlach a chrupavek a pomáhá jak při dlouhodobé prevenci tak i u konkrétních problémů. Kromě vlivu na pohybový aparát navíc můžete zaznamenat zkvalitnění srsti, hřívy a kopyt.

Výhodou přípravku je, že při dávkování kolagenu není třeba dělat žádnou pauzu, nemusíte se v tomto ohledu bát předávkování či vedlejších účinků. Také je naprosto bezpečný při kojení a březosti.VÝHODY

NEVÝHODY

Produkt zaměřující se na již vzniklé problémy, záněty a bolesti.  

Harpagyl se dle vlastních slov zaměřuje na dvě skupiny zákazníků – koně, kteří již vykazují ztuhlost kloubů, bolesti, záněty apod. a dále koně vysoce aktivní a starší, u nichž se předpokládají zvýšené nároky na pohybový aparát.

Přípravek obsahuje ďáblův spár, melasu, lithotamnium, vojtěšku, pivovarské kvasnice, lněné semínko a olej z lněného semínka. Tyto přírodní složky jsou známy především pro svou schopnost tlumit bolest, zlepšovat hybnost, pomáhat s léčbou osteoartrózy a zmírnit záněty. Dávkuje se 15 až 30 gramů denně, lze podávat nepřerušeně nebo v 1 až 2 měsíčních periodách.

Výhodou produktu je, že je zcela přírodní a využívá účinné bylinky. Jen pozor na ďáblův spár pokud jezdíte na závody – kvůli antidopingovým kontrolám je třeba jej 48 hodin předem vysadit.VÝHODY

NEVÝHODY

Komplexní kloubní výživa ideální pro koně ve vysoké sportovní zátěži či hříbata ve vývinu. 

Alavis Triple Blend Extra SIlný funguje nejlépe při pravidelném a preventivním podávání, výrobce jej zvláště doporučuje u koní, kteří jsou velmi aktivní a své klouby a šlachy tak vystavují nadprůměrné zátěži. Přípravek je možné podávat i hříbatům, kterým může pomoci se správným vývinem.

Ve složení naleznete glukosamin sulfát, chondroitin sulfát a MSM které jsou hlavně protizánětlivé a tlumí bolest, kolageny Collyss a Cartidyss, které mají prokázané účinky na kvalitu a regeneraci kloubů a vitamín C, který přispívá k přirozené tvorbě kolagenu. Přípravek se podává ve 3 měsíčních periodách s navazující 1-3 měsíční pauzou a jeho dávkování se liší dle hmotnosti.

Výhodou výrobku je komplexní složení, které účinkuje v několika oblastech najednou. Je však nutné myslet na doporučenou pauzu v dávkování.VÝHODY

NEVÝHODY

Tekutý veterinární přípravek přírodního původu se složkami tlumícimi bolest. 

Ekyflex Mobility se snaží pomoci především s konkrétními problémy a akutními bolestmi či záněty. To se odráží i na složení, tyto přírodní složky jsou totiž hlavně protizánětlivé, tlumící bolest a zlepšující flexibilitu. Konkrétně mluvíme o tužebníku jilmovém, ďáblově spáru, přesličce rolní a kyselině hyaluronové.

Výrobce doporučuje dávkovat 30ml denně po dobu jednoho měsíce, po této kúře už jen příležitostně dle potřeby.

Výhodou tohoto balení je jeho tekutá forma, o níž se obecně tvrdí, že má lepší vstřebatelnost a rychleji tak zafunguje u aktuálních problémů. S ohledem na ďáblův spár je opět lepší produkt vyřadit 48 hodin před soutěží kvůli antidopingovým testům.VÝHODY

NEVÝHODY

Doplněk stravy v praktické formě višňových pamlsků. 

Geloren HA má vylepšené složení a je tak bez zbytečných umělých barviv a éček. Místo toho spoléha na sílu tří složek: kyseliny hyaluronové jako tlumiče bolesti a zánětu a zároveň lubrikantu chrupavek, chondroitin sulfátu jako protizánětlivého stavebního kamene chrupavek, kostí a šlach a nakonec želatiny, která podporuje tvorbu kolagenu.

Pozitivní účinky by se měly projevit zhruba do 2 týdnů, maximálně však přípravek dávejte 3 měsíce a poté nasaďte dvouměsíční pauzu. Dávkování se liší v závislosti na velikosti koně (1 až 3 kostky).

Výhodou Gelorenu HA je pamlsková varianta, která bude koni většinou chutnat. Navíc se jedná o českou firmu, na což někteří zákazníci také hledí. Je zde však opět nutné myslet na pauzu v dávkování, o které jsme se zmínili výše.VÝHODY

NEVÝHODY

Veterinární přípravek zaměřený na konkrétní nemocné oblasti a zvířata s pohybovými obtížemi. 

Ekyflex Arthro je určen na podporu a péči i klouby a chrupavky. Dle výrobce působí cíleně na již postiženou oblast, vhodný tak bude pro koně, kteří již trpí kloubním onemocněním a bolestmi – ať už způsobenými nadměrnou zátěží nebo stářím.

V takovémto akutním případě se podává 2x30g denně po dobu 1 měsíce, načež se dávka sníží na 30g denně po dobu dalšího půl roku. U staršího koně platí dávka 30g denně.
Pokud chcete tento přípravek používat preventivně pro zdravého koně ve vysoké zátěži, doporučuje se 30g denně, ale pouze po dobu 2 měsíců – tuto kúru lze aplikovat 3x ročně.

Ve složení najdete nejčastěji skloňované pomocníky s bolavými klouby – glukosamin sulfát, kolagen z mořských ryb, MSM, chondroitin sulfát. K tomu je pak přípravek obohacen o litothamnium, vojtěšku, kurkumu, sojové bílkoviny, karob, mořské lastury, melasu a černý pepř. Všechny tyto složky mají prokázaný pozitivní efekt na klouby – ať už v podobě posílení nebo protizánětlivých účinků.VÝHODY

NEVÝHODY

Přípravek od známého výrobce určen k dlouhodobé a preventivní podpoře pohybového aparátu.

Alavis Duoflex má poměrně jednoduché složení, což ovšem neznamená, že by byl oproti konkurenci méně účinný. Prvním komponentem je poměrně známý glukosamin sulfát, který především podporuje pevnou a odolnou chrupavku. Druhou složkou je pak celadrin, což je patentovaná látka. Dle výrobce obsahuje derivát cetylu a směj nasycených i nenasycených mastných kyselin. Tato kombinace má hlavně protizánětlivé účinky.

Produkt je určen hlavně pro dlouhodobé podávání, ale můžete jej využít i pokud již vnímáte, že váš kůň má bolestivější pohyb a počínající pohybové problémy. Alavis Duoflex se prodává v podobě prášku, dávkuje se tedy do běžného krmiva či melasy zhruba v objemu 3 odměrek denně.

Výhodou je, že podávání tohoto přípravku není nijak omezeno a lze jej tak trvale zařadit do krmné dávky. Pro větší a již probíhající problémy ale nejspíše najdete silnější přípravky.VÝHODY

NEVÝHODY

Jak již název napovídá – v tomto produktu naleznete čistou látku MSM. 

Pod zkratkou MSM naleznete sloučeninu methylsulfonylmethan. Ta je zdrojem organické síry a na pohybový aparát má významně pozitivní účinky. V prvé řadě funguje protizánětlivě a antioxidačně, dále pak zlepšuje pevnost vazů a šlach, regeneruje svaly a napravuje poškození chrupavky. Jako další pozitivní vedlejší účinky můžete ocenit i zlepšení kopyt a srsti.

Nutri Horse MSM si na nic nehraje – nabízí jednu funkční látku, která má komplexní vliv na pohybový aparát. Jediná obsažená složka může být vnímána jako benefit i nevýhoda – záleží na tom, co od kloubního přípravku potřebujete.

Je vhodná k preventivnímu podávání, a to v objemu 10g/600kg koně. Díky jednoduchému složení oceníte nízkou cenu.
Na druhou stranu bude nejspíše méně efektivní u rozjetých zánětů a akutních onemocnění.VÝHODY

NEVÝHODY

Řešení akutních bolestí a chronických nemocí. 

Ekyflex Nodolox byl vyvinut s cílem ulevit od bolestí pohybového ústrojí koní, a to v co nejkratším čase. Hodí se tak buď během soutěží a sportovních výkonů, nebo jako pomocník při dlouhodobých problémech (záněty, artritida, chronické bolesti).

Ekyflex zaujme svým přírodním složením, jelikož spoléhá především na sílu bylinek. Obsahuje vrbu bílou (běžně používanou při bolestech kloubů, revmatismu, pomáhá relaxovat, regenerovat svaly), kadidlovník pilovitý (léčba bolavých kloubů, artrózy, zklidnění, protizánětlivé účinky), quercetin (flavonoid tlumící záněty) a rybí olej jako zdroj omega-3 mastných kyselin.

Ekyflex Nodolox bude ideální volbou pro koně, které trápí bolesti a kteří jsou ztuhlí a unavení po častých závodech a soutěžích. Podává se 60g denně po dobu 10 dnů nebo 30g denně po dobu 20 dnů. Toto dávkování lze opakovat po 10 až 12 týdnech.VÝHODY

NEVÝHODY

Veterinární doplněk stravy určen k dlouhodobé prevenci i terapeutickému podávání.

V přípravku Aptus Apto-Flex Equine naleznete všechny tradiční chondroprotektivní složky, o kterých jsme se v tomto článku zmiňovali (a ještě zmiňovat budeme). Konkrétně mluvíme o kyselině hyaluronové (kloubní mazivo, ochrana chrupavek), kolagenu (základní bílkovina, stavební prvek chrupavek), MSM (zdroj organické síry, protizánětlivé a antioxidační účinky), a chondroitin a glukosamin sulfátech (protizánětlivé účinky, součást chrupavek, vazů, preventivní funkce).

S ohledem na složení tak lze přípravek podávat buď preventivně, nebo ho zařadit při řešení konkrétních problémů (rekonvalescence, vývojové onemocnění kloubů, bolestivost, záněty, artróza. Preventivně se aplikuje tříměsíční kúra, terapeuticky se přípravek používá trvale.

Zajímavou výhodou je, že přípravek je ve formě sirupu a některým koním se tak může snadněji dávkovat, pokud jsou vybíravější. Je však nutné počítat s vyšší cenou.VÝHODY

NEVÝHODY

Český výrobek spoléhající na jednu důležitou složku podporující (nejen) klouby – kolagen.

Jelikož Dromy Collagen obsahuje opravdu jen kolagen, pojďme si připomenout, jaké má tato látka vlastně účinky a vlastnosti. Kolagen je bílkovina a v tělech živočichů funguje jako základní stavební hmota pojivových tkání. Má tedy nesporný vliv na kvalitu kostí, kloubů, vazů, šlach, kopyt, hřívy, ocasu a srsti. V mládí si dokáže tělo kolagen vyrábět samo, s věkem však tato schopnost klesá a v takovou chvíli přichází čas na suplementaci.

Kromě prevence lze kolagen zařadit také při rekonvalescenci po úrazu nebo operaci a při onemocněních pohybového aparátu. Doporučené dávkování je 30g denně, a to vždy na 60-90 dní. Takovouto kúru lze aplikovat dvakrát ročně.

Právě jednoduché a jasné složení může být u tohoto přípravku velkou výhodou, na druhou stranu ale můžete najít přípravky s intenzivnějším účinkem, pokud řešíte náročnější problém.

VÝHODY

NEVÝHODY

Veterinární doplněk stravy určen k dlouhodobé prevenci i terapeutickému podávání.

Pro pozitivní a rychlý účinek sází Nutri Horse Chondro na ověřenou kombinaci látek – kolagenní hydrolyzát, chondroitin sulfát, glukosamin sulfát a hyaluronan sodný. Tyto složky mají (zvláště takto ve spolupráci) prokázané účinky na regeneraci pohybového aparátu, mají protizánětlivé a antioxidační účinky a celkově zvyšují mechanickou odolnost a pevnost kloubů, šlach a vaziva. Kromě těchto známých složek zde pak najdete také selen, DL-methionin, chelát manganu, mědi a zinku, biotin a vitamíny E a C.

Dávkování tablet se liší v závislosti na věku, aktivitě a velikosti koně, buď se podává jako tableta přímo z ruky, nebo se míchá do krmiva. Kúra trvá 8 až 12 týdnů, pak výrobce doporučuje udělat pauzu a aplikaci opakovat po 3 až 6 měsících.

Výhodou tohoto přípravku je komplexní složení, které účinkuje na všechny části pohybového ústrojí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kloubní výživa s příchutí jablka pro potlačení zánětu a bolesti.

I Canvit mobilita pro koně sází na tradiční složení – glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, kolagen, MSM a kyselina hyaluronová společně podporují regeneraci, chrání a promazávají chrupavku, mají antioxidační a protizánětlivé účinky a zvyšují odolnost pohybového aparátu. K tomu výrobce přidal vitamín C, který přispívá k tvorbě kolagenu a rostlinku Boswellia Serrata, která umí léčit záněty kloubů, osteoporózu a artritidu.

Přípravek lze používat jako prevenci i při cílené léčbě akutních či chronických obtíží – konkrétně se zamíchává 1 až 2 čajové lžičky na 100 kg hmotnosti do denní krmné dávky. Tuto dávku aplikujte po dobu 8 až 10 týdnů, poté je vhodné udělat na 3 až 6 měsíců pauzu.

Výhodou pro vybíravé koně je příchuť jablka, vy jako majitel pak nejspíše oceníte komplexní a ověřené složení a příznivou cenu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat kloubní výživu pro koně?

To, že spousta tvrzení v reklamách na kloubní výživu pro koně je pouze marketingovým trikem, většina zákazníků tuší. Stejně jako to, že nezbyde, než si informace na přebalech produktů pořádně prostudovat. Jak se ale mezi všemi těmi cizími slovy a názvy připomínajícími hodiny chemie zorientovat? I s tím vám tento článek poradí. Podle jakých faktorů tedy vybírat?

1. Podle složení

Studium údajů na obalech produktů sice pro většinu z nás není nejzábavnější činností, v tomto případě je však alfou a omegou správného výběru. Jaké látky ve složení hledat?

 • Chondroitin sulfát

Chondroitin sulfát je důležitou stavební složkou chrupavek, kostí i pojivových tkání. V kloubní výživě má protizánětlivou a také preventivní funkci jako ochrana před osteoartritidou. Využívána je i jeho schopnost udržovat v chrupavce vodu, což podporuje její pružnost. Nejnovější průzkumy ukazují, že jeho účinky se zvyšují, pokud je podáván společně s glukosaminem. (zdroj)

 • Glukosamin sulfát

Stejně jako chondroitin je i glukosamin sulfát důležitou součástí chrupavek. V kloubní výživě je využíván pro své protizánětlivé účinky a také jako prevence.

 • MSM

Pod zkratkou MSM je skrytá sloučenina methylsulfonylmethan, která je využívána jako přírodní zdroj síry a do kloubní výživy je přidávána pro své protizánětlivé účinky. Zároveň je účinná v tlumení bolesti při otocích.

 • Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí kloubního maziva a v kloubních doplňcích plní analgetickou a protizánětlivou funkci. Zároveň funguje jako podpora růstu kostí.

 • Kolagen

Kolagen představuje základní stavební kámen pro všechny pojivové tkáně v těle a působí tak jako ochrana a výživa pro šlachy a vazy. V kloubní výživě také pomáhá urychlovat jejich regeneraci. Někdy se můžete setkat i s pojmem hydrolyzovaný kolagen, což je forma, v níž je kolagen rychleji vstřebatelný.


2. Podle koncentrace důležitých látek

Jen to, že ve složení výše uvedené účinné látky najdete, nestačí. Důležité je totiž jejich množství. Obecně můžeme říci, že čím je koncentrace aktivních látek v kloubní výživě vyšší, tím samozřejmě lépe.

Porovnání jednotlivých produktů je však v tomto ohledu poněkud matoucí a složité, neboť výrobci uvádějí množství látek různými způsoby a v různých jednotkách. Je tak zapotřebí pečlivě studovat a přepočítávat, zda hodnoty odpovídají doporučeným denním dávkám. To sice není v našich silách udělat za vás, ale pomůžeme vám s tím, jak velké dávky konkrétní látky koně potřebují.

 • Chondtroitin sulfát – doporučená dávka je mezi 1250 – 5 000 mg / den
 • Glukosamin sulfát – doporučená dávka je 6 000 – 10 000 mg / den
 • MSM – doporučená dávka je 20 000 mg / den
 • Kyselina hyaluronová – doporučená dávka je 100 mg / den
 • Kolagen – doporučená dávka je 40 000 mg / den

3. Podle formy

Kloubní výživa může být podávána v několika různých formách. Na našem trhu se setkáváme především se sirupy, tabletami, prášky a gely. Forma sice nemá žádný vliv na účinnost produktu, ale hraje roli v tom, jak ji zvíře přijme. Abyste totiž měli stoprocentní přehled o tom, jaké množství látky kůň dostává, je nutné, aby výživu snědl celou a pokud možno najednou.

Přihlédněte tedy především k preferencím zvířete. Pokud už se s některou z těchto forem setkal a nemá s ní problém, můžete stejnou formu podávání zvolit i u kloubní výživy. Jestliže s tím zkušenosti nemáte, vyzkoušejte pro začátek sirupy či tablety, jejichž podávání bývá nejjednodušší.


4. Podle ceny

Jak nejspíš tušíte, vybírat kloubní výživu podle ceny není dobrý nápad. Dobrou zprávou však může být to, že v tomto případě neplatí, že dražší produkt rovná se automaticky lepší.

Některé firmy do kloubní výživy přidávají látky, které pouze dobře znějí, ale ve skutečnosti koni nijak zvlášť nepomohou a pouze uměle navyšují cenu. Proto se vyplatí nejdříve prostudovat složení a až po výběru několika odpovídajících produktů přihlédnout k jejich ceně.

Proč zvážit dávat koni čistý kolagen?

Kolagen představuje zhruba třetinu veškeré bílkovinné tkáně v těle (a to nejen u koní, ale i v tělech ostatních zvířat a nás lidí). Mladé zvíře je ještě většinou schopné svou potřebu kolagenu pokrýt a samo si ji vytvořit. S přibývajícím věkem ale tato schopnost klesá a jelikož kolagen má na starost odolnost a regeneraci kloubů a celého pohybového aparátu, kvalitu kůže a srsti, hřívy a kopyt, tak má jeho nedostatek velké negativní následky. Shrňme si proto důvody, proč je rozumné zapřemýšlet nad dávkováním kolagenu.

 • Potřeba suplementovat kolagen stoupá s věkem. Pokud tedy máte již staršího koně, pak je pro vás možnost přidání kolagenu do stravy o to důležitější.
 • Kolagen lze použít jak v případech akutních problémů, tak i jako prevenci, díky které můžete předejít mnohým starostem a velkým účtům za veterináře.
 • Koně jsou při spolupráci s lidmi v zátěži, která jim není úplně přirozená. Pokud chceme, aby zvládali všechny možné nároky a disciplíny, musíme jim to vykompenzovat nadstandardní péčí.
 • Kolagen může prodloužit aktivní život vašeho koně a usnadní mu důchodový věk.
 • Kromě vlivu na klouby může kolagen také zkvalitnit srst, hřívu, ocas a kopyta.
 • Pevné a odolné klouby snáze vydrží různá škobrtnutí a nehody a vy tak můžete předejít nešťastným zraněním.

Odborné publikace o suplementech pro koně
Uvádíme zde hrstku odborných publikací, ze kterých jsme čerpali při sestavování tohoto nákupního rádce:

 • Joint supplements: do they really work?
 • The Truth About Supplements
 • Review of Glucosamine-Containing Oral Joint Supplements: Are They Effective in the Horse?

Často kladené otázky

Řada odborníků se shoduje na tom, že kloubní výživu lze podávat už hříbatům jako prevenci před možným poškozením v průběhu růstu. Dávky se pak zvyšují v závislosti na tom, jak moc je zvíře vytěžováno.

Pokud s kloubní výživou koně začnete, doporučuje se s ní už nepřestávat a podávat ji do konce jeho života. Zvláště, pokud se už u zvířete objevily obtíže s klouby, se totiž po vysazení výživy problémy rády vrací.
Výjimkou může být především u mladých koní stav, kdy jim byly podávány vyšší dávky například po operaci či zranění. V tom případě je možné dávky po několika týdnech snížit.

Jak už název napovídá, kloubní výživa pro koně je určena pro koně. Možná ve svém okolí máte člověka, který si účinky koňských preparátů na sobě pochvaluje, ale dlouhodobě to není nejlepší řešení. Problém spočívá především v dávkování. Koně potřebují daleko větší dávky látek podporujících zdraví kloubů než lidé, a hrozit tak může předávkování. (zdroj)
Každopádně přípravky pro koně poslední dobou používá čím dál více lidí, kteří hlásí pozitivní výsledky (zdroj). Pokud snížíte doporučené dávky, neměl by být problém. V tomto případě však doporučujeme tohle rozhodnutí prodiskutovat s lékařem.

Ano, stejně jako u všech doplňků stravy i zde může hrozit předávkování. Proto se držte doporučeného denního dávkování a informací na obalu produktu.

Ano, i starší koně výživu ocení a pomůže jim doplnit zásoby všech potřebných látek. Lépe tak budou snášet zvýšenou zátěž na klouby způsobenou stářím.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)