TEST 9+ nejlepších kloubních výživ pro psy 2024 – recenze, zkušenosti


Výber redakce

Čistý kolagen pro psy

 

Orientační cena: 1 200 Kč


Skvělé složení

Skvělé složení za výhodnou cenu


Orientační cena: 490Kč


Sázka na jistotu

Pro milovníky psů a koček


Orientační cena: 800Kč


Snadné podání

Sirup pro všechny mazlíčky v domě

Orientační cena: 750Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

S rostoucím věkem naši čtyřnozí kamarádi zpomalují. Postupně se jim hůře chodí, vstává z pelíšků a nemají tolik energie pro hru. Jindy milovníci aportování jsou najednou unavení. Důvodem může být únava kloubů. Aby netrápily vašeho mazlíčka, poradíme vám, co správné přípravky obsahují a jakou kloubní výživu užívat. 

Zdravé klouby jsou důležité jak pro vás, tak i pro vašeho psa. Díky jejich správné funkci zaručíte, že váš pejsek bude moci běhat a skákat i ve vyšším věku.

S podáváním kloubní výživy můžete začít již od útlého věku štěněte velkého nebo obřího plemene, které by mohlo mít kvůli svojí budoucí váze problémy s klouby. Dále jako prevenci pro aktivní, sportovní nebo pracovní psy, jejichž klouby jsou pod vysokým tlakem. Nakonec je preparát vhodný pro psy po operaci nebo po úrazu, aby se rychleji zotavili.

Na trhu najdeme různé druhy kloubní výživy pro psy. Při výběru musíme vzít v potaz dva faktory. Prvním je obsah účinných látek, jejichž kombinace tvoří nejlepší suplement pro vašeho mazlíčka, a druhým je jejich množství. Stejně jako v případě dávkování doplňků pro vás, ne vždy je přípravek s velkou koncentrací látek vhodnou volbou, jelikož může dojít ke zdravotním obtížím. Pokud si nebudete jisti, jaký doplněk zvolit, poraďte se se svým veterinářem.

Látky, na které se zaměřit, si blíže představíme v malém slovníčku pojmů:

 • Glukosamin sulfát: Je látka, která vzniká v těle. Pomáhá vytvářet chrupavku, dále při bolesti a při zánětech kloubů.
 • Hyaluronová kyselina: Důležitá pro správnou funkci chrupavky. Jejími účinky jsou tlumení bolesti, ochrana chrupavky před opotřebením a její promazávání. Běžně se v těle vyskytuje, ale s věkem ubývá.
 • Chondroitin sulfát: Tato látka je zastoupena v chrupavce a zvyšuje tvorbu stavebních látek v ní. Zadržuje vodu, díky čemuž jí dodává pružnost.
 • Kolagen: Pomáhá s výživou a regenerací kloubních chrupavek, vazů, šlach a kostí. Tělo si kolagen dokáže vytvořit samo, ale s vyšším věkem se produkce zpomaluje.
 • MSM: Methylsulfonylmethan (zkráceně MSM) je přirozený prvek v těle, který se vyskytuje v kolagenních vláknech. Pomáhá s otoky, tlumí bolest a působí protizánětlivě.

 

Čistý kolagen pro psy

Přípravek Incapet Collagen obsahuje 100% čistý hydrolyzovaný kolagen z ryb, který je velmi dobře stravitelný, tudíž nezpůsobuje trávicí potíže nebo alergické reakce. Mohou ho užívat psi, kočky nebo třeba koně a další užitková zvířata. Hodí se pro různé věkové kategorie, dokonce i pro březí feny.

Pro svoje složení má doplněk stravy pozitivní vliv na posílení chrupavky, měkké tkáně i kloubů. Pomáhá po operacích, při bolestech kloubů nebo při jiných onemocnění pohybového aparátu.

Doporučené dávkování přípravku je zohledněné podle hmotnosti mazlíčka, popřípadě přihlédněte k jeho věku, kondicí nebo běžné aktivitě. Aby doplněk stravy měl co nejlepší účinky, vyplatí se dvou až tříměsíční kúra.

SloženíHydrolyzovaný kolagen z ryb, kolagen typu I, II a III
Obsah30 sáčků
Orientační cena1 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělé složení za výhodnou cenu

Přípravek WeJoint Plus je doporučen pro mladá a rostoucí zvířata. Užívat ho však mohou psi všech plemen, sportovní nebo pracovní, kteří vynakládají vysokou fyzickou námahu. Zároveň je vhodný pro mazlíčky s onemocněním kloubů.

Složení výrobku kombinuje působení více komponentů (glukosamin hydrochlorid, MSM, krillový olej, kolagen typu II a mnoho dalších), což má za následek pozitivní vliv na klouby, jejich posílení a regeneraci, správnou funkci a celkové zdraví.

Přípravek WeJointPlus je vhodný jak pro psy, tak i pro kočky. Jeho dávkování se odvíjí od hmotnosti mazlíčka – do 40 kg je určena jedna tableta, nad 40 kg se doporučují dvě tablety.

SloženíGlukosamin hydrochlorid, kolagen typu II, čertův dráp, chondroitin sulfát, MSM, krillový olej, vitamin C, mangan
Obsah30 tablet
Orientační cena490 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro milovníky psů a koček

Komplexní kloubní výživa obsahuje všechny důležité látky, které se nachází v kloubech, pojivových tkáních a chrupavkách. Složení přípravku vyživuje kloubní chrupavky, promazává kloubní tekutiny a umožňuje léčbu pohybového aparátu.

Podávat ho můžete svým psům i kočkám. Je vhodný pro štěňata velkých a obřích plemen či starší psy, dále pro sportovní a pracovní psy, jejichž klouby jsou namáhané, pro mazlíčky s kloubními potížemi nebo jako prevence.

Uživatelé se v recenzích shodují, že tablety pomohly jejich mazlíčkům od problémů s klouby. Zároveň někteří poukazují na až moc zvýšenou chuť k jídlu, což uvítají majitelé, jejichž psi jí velmi málo.

Dávkování se odvíjí od hmotnosti vašeho mazlíčka a po čtrnácti dnech od počátku využívání se mění. Optimální délka užívání jsou tři měsíce.

SloženíGlukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, kyselina hyaluronová, kolagen II. typu
Obsah90 tablet
Orientační cena800 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Sirup pro všechny mazlíčky v domě

Sirup Aptus Apto-Flex je vhodný pro vaše psí i kočičí mazlíčky. Jeho složkami jsou hydrolyzovaný kolagen, MSM, glukosamin sulfát a další, které zajišťují výživu a regeneraci chrupavek a vazů.

Užívat ho můžete preventivně před vznikem artritidy – pro štěňata a psy velkých a těžkých plemen, dále je vhodný pro sportovní a pracovní mazlíčky nebo pro starší jako výživa, ochrana nebo regenerace – či po zákrocích a při nemoci, kdy přípravek pomáhá s hojením nebo usnadněním pohyblivosti.

Dávkování sirupu je ovlivněno různými parametry. Je nutné zohlednit druh zvířete (pes nebo kočka), poté jeho hmotnost a následně způsob užití. Při preventivním využití jsou to tři měsíce, pokud důvodem jeho podání bylo terapeutické, doporučuje se trvalé podávání.

SloženíHydrolyzovaný kolagen, MSM, glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, kyselina hyaluronová, brusinkový extrakt
Obsah500 ml
Orientační cena750 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro trochu těžší psy

Canvit Chondro je určen pro psy nad 25 kg, tedy ty, kteří trpí více na problémy spojené s pohybovým aparátem a vyšším rizikem vzniku takových obtíží. To se týká především mazlíčků větších plemen, starších psů, aktivních a pracovních psů a těch, kteří trpí nadváhou.

Přípravek je kombinací chondroprotektiv a bioaktivních látek, které posilují chrupavku, zvyšují mechanickou odolnost kloubů, zpevňují vazy a šlachy, a tak přispívají k lepší pohyblivosti.

Canvit Chondro můžete podat preventivně i štěňatům nebo mladým psům. Denní dávka se vypočítává podle hmotnosti psa, přičemž starší psi dostanou větší porci.

SloženíChondroitin sulfát, glukosamin sulfát, vitamín C, organicky vázané stopové prvky
Balení500 h
Orientační cena600 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Hlavně pro štěňata a malé psy

Přípravek Alavis se skládá (jak je z jeho názvu vypovídající) z kombinace látek MSM a glukosamin sulfátu, které svým spojením zajišťují správnou funkci vazů, šlach, kloubů a kostí. Tento doplněk stravy zaujme především chovatele malých plemen, novopečené majitele štěňat a mladých psů, pro něž je především určen.

Složky v přípravku zajišťují správný vývoj pohybového aparátu. Zároveň slouží jako prevence psů každého věku při nemocech kloubů, kostí a svalových úponů, a také účinně funguje při bolestech a zánětech.

Dávkování závisí na hmotnosti psa, přičemž se po čtrnácti dnech snižuje. Optimální užívání jsou tři měsíce.

SloženíGlukosamin sulfát, MSM, olej z brutnáku lékařského, zázvor obecný, kurkuma dlouhá, boswelie
Balení60 tablet
Orientační cena500 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Kousací doplněk stravy pro větší plemena

Geloren Dog je přípravek, jehož cenu ocení mazlíčky, kteří nesnáší polykání tablet. Ochucené žvýkací kostky jsou určeny především pro plemena velkých psů. Je možné podávat doplněk stravy při akutních pohybových problémech, starším psům pro aktivní pohyb nebo zkrátka preventivně.

Díky svému složení, jehož nejobsáhlejší látkou je hydrolyzovaný kolagen, vyživuje a ochraňuje klouby, vazy a šlachy. Dále zlepšuje hybnost a pružnost kloubů a pomáhá ke zvýšení fyzického výkonu.

Užití přípravku se odvíjí od váhy mazlíčka (do 20 kg je to jedna kostka, od 40 do 60 kg tři kostky) po dobu minimálně dvou měsíců; poté je doporučeno vynechat na měsíc či dva.

SloženíKyselina hyaluronová, chondroitin sulfát, hydrolyzovaný kolagen, želatina
Balení420 g
Orientační cena700 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Sirup pro kočky i psy

Sirup obsahuje komplex látek jako glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, hydrolyzovaný kolagen a mnoho další. Ty dohromady pomáhají s výživou kloubů a kloubního pouzdra, působí protizánětlivě, lubrikují klouby a kloubní pouzdro, obnovují poškozenou chrupavku a také tlumí bolest.

Sirup se snadno podává a váš mazlíček nebude mít problém ho strávit. Přípravek můžete preventivně podávat psům i kočkám od čtyř nebo pěti let; je vhodný pro psy velkých a těžkých plemen včetně jejich štěňat a také pro aktivní či pracovní psy. Můžete ho servírovat i mazlíčkům po operacích nebo s bolestmi pohybového aparátu.

SloženíSložení: glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, hydrolyzovaný kolagen, extrakt z boswellia serrata, kyselina hyaluronová, vitamin C
Balení500 ml
Orientační cena600 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Čistý kolagen s příměsí šípku (vitamín C)

BARF je metoda výživy, při níž se upřednostňuje přirozený způsob potravy, jako jsou syrové maso, kosti nebo vnitřnosti. Značka Canvit vytvořila novou řadu pojmenovanou právě po této metodě.

Kolagenový přípravek je složen ze dvou hlavních složek. První je hydrolyzovaný kolagen, který se běžně vyskytuje v kostech a ve vazivových tkáních; druhou podstatnou složkou je šípek, jenž je zdrojem vitaminu C a podílí se na syntéze kolagenu. Obsah přípravku napomáhá ke zdravému vývoji kloubů, chrupavek a vazů.

Canvit BARF kolagen je určen pro mladé i starší psy. Prášek, který se odměřuje podle hmotnosti vašeho mazlíčka, stačí přimíchat do krmiva. Pro lepší výsledky je doporučeno dlouhodobé užívání.

SloženíKolagenní hydrolyzát, sušené šípky
Obsah800 g
Orientační cena750 Kč

 

 

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat kloubní výživu pro psy

Při výběru té nejlepší kloubní výživy se vyplatí zvážit následujících pět tipů.

1. Zaměřte se na složení

Účinné látky, na které se zaměřit při výběru kloubní výživy pro psy:

 • Kolagen: Pomáhá s výživou a regenerací kloubních chrupavek, vazů, šlach a kostí. Tělo si kolagen dokáže vytvořit samo, ale s vyšším věkem se produkce zpomaluje.
 • Glukosamin sulfát: Je látka, která vzniká v těle. Pomáhá vytvářet chrupavku, dále při bolesti a při zánětech kloubů.
 • Hyaluronová kyselina: Důležitá pro správnou funkci chrupavky. Jejími účinky jsou tlumení bolesti, ochrana chrupavky před opotřebením a její promazávání. Běžně se v těle vyskytuje, ale s věkem ubývá.
 • Chondroitin sulfát: Tato látka je zastoupena v chrupavce a zvyšuje tvorbu stavebních látek v ní. Zadržuje vodu, díky čemuž jí dodává pružnost.
 • MSM: Methylsulfonylmethan (zkráceně MSM) je přirozený prvek v těle, který se vyskytuje v kolagenních vláknech. Pomáhá s otoky, tlumí bolest a působí protizánětlivě.

Kromě účinných látky nich se v přípravcích objevují i další podpůrné látky, proto si některé představíme.

 • Vitamín C: Psi mají jedinečnou schopnost vytvořit si vitamín C sami. Ti, kteří trpí problémy s klouby, si nedokážou vytvořit jeho dostatečné množství.
 • Mangan: Minerál pomáhá ke správnému vstřebávání bílkovin a sacharidů, které pes přijímá z jídla. Spolu s dalšími minerály slouží ke zdravým kostem. Mangan se volně nevyskytuje, proto se přidává do přípravků.
 • Kurkuma: Pomáhá v těle opravit poškozené vazy, svaly, šlachy a klouby. Zároveň podporuje zdravou zánětlivou reakci.
 • Rybí olej, omega 3 mastné kyseliny, kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahecaenová (DHA): Rybí tuk obsahuje omega 3 mastné kyseliny, vitamín A (podporuje přirozenou funkci imunity), E (ochrana buněk před oxidativním stresem) a D (posílení imunity). Omega 3 mastných kyselin tvoří skupiny esenciálních nenasycených mastných kyselin. Nejvíce jsou zastoupené v kyselinách DHA a EPA, které udržují krevní tlak v normě.
 • Boswellie: Pomáhá ke snížení bolesti kloubů a ke správnému fungování kloubních buněk.
 • Bromelain: Protizánětlivý enzym přispívá ke zdravým tkáním. Pomáhá s otoky kloubů a uzdravení tkání po úrazu.
 • Nezmýdelnitelný podíl olejů ze semen avokáda (ASU): Podporuje správnou funkci kloubů stimulací produkce nové chrupavky a pomáhá proti jejich rozpadu

2. Pozor na způsob podání

Každému psovi vyhovuje jiný způsob podání suplementů. Než přihlédnete k ceně, zohledněte i to, jak ho budete servírovat.

Vybrat můžete z tablet, které se některým psům mohou hůře polykat, sirupů přimíchaných do potravy podporující apetit, z prášků rozmíchaných ve vodě či z žvýkacích kousků, které poslouží jako pamlsek. Záleží na stravovacích návycích vašeho mazlíčka.


3. Užití doplňků je různé

Kloubní výživy mají různou dobu používání. Některé, třeba v rámci prevence, lze podávat bez omezení, u jiných, které většinou určí lékař po operaci, se doporučují užívat kolem tří měsíců a následně kúru přerušit.

Před začátkem užíváním nějakého přípravku se nejprve ujistěte, jakou mají předepsanou dobu. Vyhnete se tím přetížení psího organismu.


4. Nezapomeňte na váhu vašeho mazlíčka

Větší psi spotřebují větší množství preparátu. Abyste ušetřili svojí peněžence, před nákupem si vypočítejte cenu za jednu dávku. Vyhnete se tak malým balením, která byste spotřebovali po pár dnech nebo týdnech, ale i častému měnění doplňků stravy, což neprospívá vašemu mazlíčkovi.


5. Prevence u velkých, sportovních a pracovních psů

Pohybový aparát velkých nebo obřích plemen se pod jejich váhou rychle opotřebí. Aktivní a pracovní psi prochází denně velkou zátěží, kvůli čemuž trpí jejich klouby.

Proto se u těchto psů vyplatí začít s prevencí proti bolesti kloubů a artritidě už v mladém věku. Preventivně se doporučuje od ukončení růstu (běžně od 12 měsíců). U aktivních psů přihlédněte k druhu sportu a jeho náročnosti.

Často kladené otázky

Před koupí některého přípravku si pozorně přečtěte následující otázky, které vám odpoví na různé záludnosti.

Pohybový aparát vašeho mazlíčka je denně namáhán. S postupujícím věkem se klouby opotřebovávají a přestávají sloužit tak, jak mají. Z tohoto důvodu je dobré podávat starším a aktivním psům kloubní výživu.

Záleží především na plemenu. Jestli chováte velké či obrovské štěně, je lepší začít s preventivním podáváním preparátu co nejdříve. U jiných psů je nutné přihlédnout k jeho aktivitě, návykům a zátěži.

Ano, můžete dávat stejné suplementy psům i kočkám, avšak zvolte pouze ty, které jsou výslovně vhodné pro obě zvířata.

Správnou výživou můžete dodat svému mazlíčkovi přirozené látky, které podporují jeho klouby. Vhodnou stravou jsou ryby, zelenina a ovoce (pozor na přebytečné cukry) a hlavně nezapomeňte na dostatek vody.

Ano, ale nemůžete stoprocentně počítat s tím, že všechny doplňky stravy toto dokáží. Pokud chcete mít jistotu, že svému mazlíčkovi dáte pouze to nejlepší, poraďte se nejprve se svým veterinářem.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4.2/5 - (39 votes)