TEST 10+ nejlepších dvířek pro psy 2024 - recenze, diskuze


TOP pro velké psy

Mechanická dvířka vhodná pro velké rasy psů

Orientační cena: 2700 Kč


TOP pro všechny psy

Dvířka s trojitým flapem minimalizují tepelné ztráty

Orientační cena: 2300 Kč


TOP pro malé psy

Mechanická dvířka pro malé rasy psů za příznivou cenu

Orientační cena: 400 Kč


Chytrá dvířka s čipem

Dvířka, kterými do domu vstoupí pouze váš pes

Orientační cena: 3600 Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Je vám líto nechávat psa zavřeného doma po dobu, kdy jste v práci, nebo se vám nechce vstávat od napínavého filmu pokaždé, když si váš mazlíček usmyslí, že by se rád proběhl na zahradě? Pořiďte mu dvířka pro psa a problém s venčením bude vyřešen. Jak je vybírat a která jsou nejlepší?

Dvířka pro psa můžete instalovat do všech dveří, jejichž materiál umožňuje vyřezat otvor, nejčastěji to bývají dveře z domu na zahradu či z bytu na balkon nebo terasu. Dvířka pro psa ale mohou být instalovaná i na vnitřních dveřích v případech, kdy potřebujete dveře zavírat a oddělovat jednotlivé místnosti a zároveň chcete psovi umožnit volný průchod bytem. Poslední možností je umístění do zdi.

Při instalaci je třeba myslet na to, že pes dvířky nejprve prostrčí hlavu, pak přední tlapky, hrudník a zadní tlapky. Spodní hrana dvířek tedy nesmí být u země, ale v úrovni spodní části hrudníku psa. Instalaci dvířek zvládnete ve většině případů sami, výjimkou jsou skleněné dveře, ke kterým je lepší přizvat odborníky.

Dvířka pro psy se hodí ve všech situacích, kdy chcete nechat psa volně pohybovat – ať už uvnitř bytu/domu nebo z bytu/ domu na balkon, terasu či zahradu – a zároveň mu nemůžete být pořád k dispozici na otevírání, například pokud jste v práci, jste nemocní nebo se vám prostě jen nechce každou chvíli vstávat a pouštět psa dovnitř/ven.

Nesporným benefitem je také eliminace podrápaných dveří, roztrhané sedačky a tepelných ztrát v zimním období.

Dvířka pro psy jsou velice praktickou záležitostí, je však třeba počítat s tím, že mají i nevýhody. Jednou z nich je možnost vniknutí dalších zvířat, které lze zabránit tak, že zvolíte dvířka s čipem. Další je nošení nečistot do domu v případech, kdy se pes rozhodne proběhnout například v dešti na zahradě – a co dokáže způsobit zablácený pes, který proletí domem asi nemusíme dlouze vysvětlovat. Řešením může být pořízení dvířek, která lze ovládat na dálku přes mobilní aplikaci.

Mechanická dvířka vhodná pro velké rasy psů

Mechanická dvířka z hliníku určená pro malé, střední a velké psy poskytne dostatečně prostorný průchod pro psy do hmotnosti 100 kg. Samotná dvířka jsou z PVC a na spodním kraji mají magnet, díky kterému přilnou k rámu a zabrání tak samovolnému otevírání, například při větrném počasí. V případě potřeby lze dvířka plně uzavřít pevným panelem.

Většina majitelů psů je s dvířky spokojena a chválí jejich bezproblémový chod. Najdou se ale i negativní recenze, které nejvíce kritizují slabší magnet, plastové šroubky a tuhnutí (v zimě), které zhoršuje dovírání.

TypMechanická
Rozměr dvířek69,3 × 41,7 cm
Rozměr otvoru na průchod60,3 × 34,9 cm
MateriálHliník + PVC
Vhodné proPsy do 100 kg
Bezpečnostní prvkyPevný panel

Orientační cena: 2 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dvířka s trojitým flapem minimalizují tepelné ztráty

Pokud si váš pejsek obzvlášť užívá chození dovnitř a ven a dvířka jsou v permanentním provozu, bude se v zimních měsících hodit trojitý flap (z toho prostřední zesílený), díky kterému se výrazně redukuje tepelná ztráta – což potvrzují i spokojení uživatelé, kteří říkají, že dvířka velice dobře těsní, neprofukují a dobře izolují.

Aby dvířka dobře doléhala, jsou opatřena magnetem ve spodní hraně. K úplnému uzavření slouží pevný nasouvací panel.

Dvířka jsou k dostání v dalších dvou velikostech: S pro psy do 7 kg a L pro psy do 45 kg.

TypMechanická
Rozměr dvířek38,1 × 26,7 cm
Rozměr otvoru na průchod31,1 × 20,6 cm
MateriálPVC
Vhodné proPsy do 18 kg
Bezpečnostní prvkyPevný panel

Orientační cena: 2 300 Kč (velikost M)

VÝHODY

NEVÝHODY

Mechanická dvířka pro malé rasy psů za příznivou cenu

Mechanická plastová dvířka s magnetem na spodním kraji, který zabraňuje samovolnému otevírání při průvanu, jsou vhodná pro všechny malé psy do 7 kg. Je-li potřeba, například při odjezdu na dovolenou, je možné dvířka plně uzavřít pevným panelem.

I když si někteří zákazníci stěžují na subtilnější šroubky, nutnost velice přesné montáže nebo slabší bezpečnostní přepážku, je převážná většina chovatelů spokojena a dvířka si chválí – nejčastěji je zmiňována snadná montáž, pěkný vzhled za příznivou cenu a funkční magnet, díky kterému se dvířka samovolně neotevírají.

TypMechanická
Rozměr dvířek23,6 × 19,8 cm
Rozměr otvoru na průchod17,8 × 15,2 cm
MateriálPVC
Vhodné proMalé psy do 7 kg
Bezpečnostní prvkyPevný panel

Orientační cena: 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dvířka, kterými do domu vstoupí pouze váš pes

Pokud žijete na vesnici či jiných místech, kde se kolem domu toulá spousta různých zvířat, určitě nechcete, aby se zatoulala až do vašeho domu. Tomu zabrání dvířka s čipem, která umožní vstup do domu pouze tomu zvířeti, které je nositelem čipu. Čip může být buď v obojku (ujistěte se, že je dostatečně pevný) nebo ho implantuje veterinář pod kůži psa (bezpečnější a spolehlivější varianta). Dvířka reagují na čip velice rychle, otevřou se během zlomku vteřiny a automaticky se zavřou vteřinu poté, co jimi pes projde – čímž také eliminují tepelné ztráty a možnost násilného vniknutí, kterému lze zabránit i uzamčením na klasický zámek.

Velkou výhodou je možnost naprogramovat si, ve kterých časech může pes vycházet/přicházet. Pozor si ale musíte dát na jednu věc: příchod je umožněn pouze zvířatům s čipem, odejít však mohou i zvířata bez čipu. Pokud tedy máte mazlíčků více a nechcete, aby někteří z nich chodili ven, budete každému muset pořídit vlastní čip, který naprogramujete dle potřeby. Alternativou je pořídit dražší dvířka Dual Scan, která umožňují jak příchod, tak i odchod pouze zvířatům s čipem, tzn. zvíře bez čipu jimi nemůže volně odejít.

TypNa mikročip
Rozměr dvířek28,1 × 26,2 cm
Rozměr otvoru na průchod17,8 × 17 cm
MateriálPVC
Vhodné proMalé psy do 7 kg
Bezpečnostní prvkyAutomatické zamykání + pevný zámek

Orientační cena: 3 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Absolutní kontrola pohybu psa a ochrana proti vetřelcům

Chcete nechat psovi volný výběh ale zároveň zabránit vniknutí vetřelců nebo máte další mazlíčky, kteří ven nesmějí? Řešením je použití elektronických dvířek, která se otevírají pouze tomu zvířeti, které nosí na obojku elektronický klíč. Klíčů můžete použít až pět, v balení je však pouze jeden – další lze dokoupit. Dveře lze nastavit do tří režimů: otevřený, automatický a plně zamčený. Vše funguje na baterie RFA 67D, na jejichž vybití vás upozorní indikátor.

Nutno říci, že cena je poměrně vysoká a dveře mají nevýhodu v podobě mezer, kterými může nepříjemně profukovat.

Typ

Elektronický klíč

Rozměr dvířek

60 × 41 cm

Rozměr otvoru na průchod

33 cm horní hrana, 25,7 cm střed, 17 cm spodní hrana

Materiál

PVC

Vhodné pro

Do 45 kg

Bezpečnostní prvky

Plně zamčený režim

Orientační cena: 6 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro středně velké psy do 45 kilogramů

Jednoduchá manuální dvířka pro malé a střední psy do 45 kilogramů ocení ti, kteří se nechtějí zabývat složitou elektronikou a zároveň nepotřebují kontrolovat pohyb zvířete ani zabránit vniknutí zvířat zvenčí.

Dvířka fungují na principu „lítaček“ a proti volnému pohybu jsou pojištěná magnetem ve spodní hraně. V případě potřeby je možné je zcela zavřít pevným panelem.

Dvířka Staywell patří k osvědčeným a oblíbeným produktům a zákazníci si je pochvalují – především jednoduchou montáž, funkčnost a kvalitu. Jedna chovatel zmiňuje, že dvířka Staywell používá již desítky let a nikdy neměl problém. Najdou se i tací, kteří dvířka kritizují pro malou výdrž, zároveň ale dodávají, že za takto nízkou cenu jsou 3 až 4 roky životnosti adekvátní.

TypManuální
Rozměr dvířek45,6 × 38,6 cm
Rozměr otvoru na průchod35,6 × 30,5
MateriálPVC
Vhodné proDo 45 kg
Bezpečnostní prvkyPevný panel

Orientační cena: 1 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Tiché zavírání a možnost regulace pohybu

Ačkoli jsou dvířka Reedog manuální, umožní vám pomocí západek nastavit 4 režimy pohybu a to buď pouze dovnitř, pouze ven, oběma směry nebo plné uzavření. Další výhodou jsou štětinky po obvodu, jež zajišťují velice tiché dovření, což ocení ti psi, kteří mají problém nebo se cítí vystresovaní ze zvuku bouchání dvířek. Štětiny, společně s magnetem, slouží také jako zábrana proti průvanu a úniku tepla. Dveře jsou vhodné pro psy malých a středních ras s šířkou hrudníku do 16 cm a váhou do 15 kg.

Montáž je jednoduchá a s návodem ji zvládnete sami, pouze máte-li skleněné dveře budete potřebovat odbornou pomoc.

TypManuální
Rozměr dvířek25 × 23 cm
Rozměr otvoru na průchod19,5 × 17,5
MateriálPVC
Vhodné proDo 15 kg
Bezpečnostní prvky4 režimy zamykání

Orientační cena: 1 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Mechanická dvířka pro psy do 18 kilogramů

Mechanická plastová dvířka jsou vhodná pro všechny malé a střední rasy do hmotnosti 18 kg a šířky hrudníku 21,9 cm. Samovolnému otevírání při průvanu zabraňuje magnet na spodní hraně dvířek. Při odjezdu na dovolenou je možné dvířka plně uzavřít pevným panelem.

Na dvířka lze najít velké množství pozitivních recenzí, někteří chovatelé je dokonce kupují opakovaně. Majitelé psů si nejvíce chválí snadnou instalaci a používání, funkčnost, magnetické zavírání nebo poměr kvalita versus cena. Jeden ze zákazníků byl tak spokojený, že si dvířka koupil znovu. Najdou se ale i tací, kteří si stěžují na křehčí materiál, který příliš nevydrží, pokud je pes větší a divočejší.

TypManuální
Rozměr dvířek35,2 × 29,4 cm
Rozměr otvoru na průchod26,7 × 22,8
MateriálPVC
Vhodné proDo 18 kg
Bezpečnostní prvkyPevný panel

Orientační cena: 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro větší rasy se 4 režimy průchodu

Dvířka vhodná pro větší rasy můžete manuálně nastavit na režim zavřeno, otevřeno, pouze dovnitř a pouze ven. Lze tak regulovat průchod nebo dvířka plně uzavřít, což je důležité i pro bezpečnost. Prakticky řešená je také konstrukce, která zamezí průvanu.

Zákazníci si dvířka z většiny chválí a jsou spokojeni se snadnou montáží, kvalitou i funkčností. Jeden chovatel byl s dvířky spokojený tak, že po rozbití koupil nové – stejná recenze říká, že pes je klidnější, takže dvířka vydržela velice dlouho, ale u temperamentnějších psů tomu tak být nemusí.

TypManuální
Rozměr dvířek48,2 × 41,2 cm
Rozměr otvoru na průchod26,7 × 22,8
MateriálPVC
Vhodné proMalé, střední a velké psy
Bezpečnostní prvkyRežim uzamčení

Orientační cena: 1 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dokonalá kontrola pohybu psa přes mobilní aplikaci

Dvířka Sureflap Microchip Pet Door Connect zaujmou kromě nadšenců do techniky také ty, kteří si přejí mít dokonalou kontrolu a přehled o tom, kde a jak se jejich domácí mazlíček pohybuje.

Mikročip, který zajišťuje otevírání, může být psovi implantován pod kůži nebo být umístěný v obojku a v případě potřeby je možné ho deaktivovat a dvířka používat jako manuální. Kromě standardních výhod, které se pojí s použitím čipu, tzn. možnost programování režimů vstupu až pro 32 zvířat nebo zamezení vniknutí cizích zvířat zvenčí, má i další benefity. Mezi ty největší patří možnost ovládání na dálku přes mobilní aplikaci, která vás může upozorňovat na každý pohyb zvířete nebo umožní přeprogramování nebo zamknutí na dálku. Velice praktické je také monitorování aktivity psa a vyhodnocování změn v jeho chování – jakákoliv změna chování může být prvním příznakem nemoci a tak se rozhodně hodí být na ni upozorněni.

Dvířka fungují na 4 baterie typu C, které vydrží až 6 měsíců. Stav baterie zjistíte dle LED osvětlení.

TypNa mikročip
Rozměr dvířek28,1 × 26,2 cm
Rozměr otvoru na průchod17,8 × 17 cm
MateriálPVC
Vhodné proPro malé psy
Bezpečnostní prvkyRežim uzamčení

Orientační cena: 6 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat dvířka pro psy

Vybrat vhodná dvířka pro psa není nikterak složité, stačí myslet na několik základních věcí.

1) Jakým způsobem se budou dvířka otevírat

Dvířka se mohou otevírat buď manuálně nebo pomocí elektronických čipů či klíčů, které lze umístit do obojku nebo implantovat pod kůži, díky čemuž dvířka nemůže používat nikdo jiný než váš pes. Některá elektronická dvířka lze také programovat, například určit časy, kdy pes může chodit ven.


2) Pes musí otvorem pohodlně projít

Před nákupem je proto nezbytné psa změřit. Vždy ho měřte ve stoje a ve vzpřímené pozici. Nejdůležitější je šířka a výška hrudníku, k naměřeným hodnotám se hodí přidat pár centimetrů rezervu, například kdyby pes přibral. Pořizujete-li dvířka pro štěňata, nezapomeňte myslet na to, že vyrostou – můžete ale koupit menší dvířka a později je vyměnit za větší.


3) Zabezpečení proti krádeži či vniknutí jiných zvířat

Každá dvířka, ať už manuální nebo elektronická, by mělo být možné plně uzavřít, abyste mohli dům zabezpečit proti zlodějům, například v noci nebo při odjezdu na dovolenou. Chcete-li zabránit vniknutí jiných zvířat, volte dvířka s otevíráním na čip.


4) Vzhled, který neruší

Dvířka musejí být v první řadě praktická pro psa, ke vzhledu se ale rozhodně hodí přihlédnout a vybírat taková, která budou barevně ladit s dveřmi.


5) Jakou částku chcete utratit

Ne každý máme neomezený rozpočet a tak cena jistě hraje roli. Pro funkční dvířka není nutné utrácet obrovské sumy, na druhou stranu byste však neměli šetřit na kvalitě – mohlo by se vám to vymstít velice rychle.

Často kladené otázky

Instalace dvířek pro psa je nevratným stavebním zásahem, který již nelze vrátit. Pokud tedy bydlíte v nájemním bytě, je zapotřebí požádat majitele o souhlas s montáží.

Dvířky pro psa se dospělý člověk jen stěží protáhne, přesto byste při jejich pořizování měli myslet také na bezpečnost, zvlášť jedná-li se o dveře přístupné z ulice či zahrady. Nejlepší jsou dvířka vybavená manuálním nebo elektronickým zámkem, kterým je lze v případě potřeby (v noci, dovolená) uzamknout.

Ano, ale krátké a rychlé otevření malého otvoru je nic oproti neustálému otevírání celých dveří. Dvířka pro psa vám tak tepelnou energii naopak šetří.

Každý pes dospívá jinak rychle, obecně se však doporučuje začít štěňata učit na dvířka od 4 – 6 měsíců věku.

Někteří psi mohou dvířka začít používat přirozeně a bez pomoci, jiným budete muset pomoci. Nejlépe tak, že si stoupnete na druhou stranu dveří a pomocí oblíbené pochoutky psa přivoláte. Buďte trpěliví a na psa netlačte, jinak se může „zaseknout“ a dvířka se mu zprotiví. Psovi můžete pomoci i tím, že dvířka necháte v začátcích otevřená.

Důvody, proč pes dvířka používat nechce mohou být různé, například ho děsí zvuky venku nebo zvuk dvířek, dvířka mají nesprávnou velikost nebo jsou špatně umístěná. Nejdříve se tedy ujistěte, že je s dvířky vše v pořádku. Pokud ano, pokračujte s učením – nenásilně a s použitím motivačních odměn za každý, byť i sebemenší pokrok.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)