TEST 21+ nejlepších granulí pro psy seniory 2024 – recenze, diskuze


Zajímavá alternativa

Krmivo, které se vašemu psovi přizpůsobí

Orientační cena: individuálně


Výběr redakce

Granule české značky bez obilovin


Orientační cena: 115 Kč/kg


TOP kvalita

Holistické krmivo s masem z volného chovu

Orientační cena: 172 Kč/kg


Poměr cena/kvalita

Krmivo pro ty, co hledají velmi nízkou cenu

Orientační cena: 44 Kč/kg

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Kvalitní krmivo je pro psy důležité v každém věku, ten seniorský nevyjímaje. I správná strava totiž napomáhá k tomu, že si společně užijete ještě spousty dní a váš čtyřnohý parťák se bude cítit skvěle. Jak správné krmivo pro starší psy vybrat a jaké značky a varianty jsou vlastně k mání? S tím vám poradí tento článek. 

V každém věku má pes rozdílné potřeby. Z toho důvodu je třeba roky svého mazlíčka při výběru krmiva zohlednit. Starší psi už nejsou tolik aktivní, více odpočívají, často je také mohou trápit nejrůznější zdravotní potíže. Granule pro psy seniory tak mají nižší energetickou hodnotu a svým složením bývají zaměřené právě na specifické problémy starších psů, jako je například nabírání na váze, bolavé klouby a podobně.

Recenze nejlepších granulí pro psy seniory

 1. Haffit: granule na míru
 2. Brit Care Senior Lamb & Rice
 3. Orijen Senior Dog
 4. Calibra Dog Premium Line Senior & Light
 5. Royal Canin Adult pro starší psy
 6. Brit Premium By Nature Senior
 7. Eukanuba Mature & Senior
 8. Acana Dog Senior Heritage
 9. Fitmin Dog Senior
 10. Essential Foods Older
 11. Eminent Senior/Light
 12. K-9 Mature
 13. Brit Fresh Fit & Slim
 14. Barking Heads Golden Years Senior
 15. FirstMate Pacific Ocean Fish Senior
 16. Ontario Senior
 17. N&D Ancestral Grain Dog Senior
 18. Prospera Plus Senior
 19. Purina Dog Chow Senior
 20. Wolfsblut Wild Duck Senior
 21. Bosch Senior

Krmivo, které se vašemu psovi přizpůsobí

Ne vždy je snadné najít ideální krmivo pro svého chlupáče, u psích seniorů může být tento problém ještě zesílen vlivem nejrůznějších nemocí, alergií či intolerancí, s nimiž se často potýkají. Granule Haffit nabízejí v tomto směru nepřekonatelnou výhodu. Nemusíte studovat složení a zkoumat, zda se mezi ingrediencemi neobjevuje ta, která vašemu psovi nedělá dobře. Složení granulí si totiž vybíráte sami. Do propracovaného systému zadáte nezbytné údaje o svém mazlíčkovi a požadované suroviny, a díky tomu mu pak bude vyrobeno ideální a vyvážené krmivo přesně podle jeho požadavků a potřeb. Krmivo na míru vám pak Haffit během několika dní odešle domů.

Skládá se ze surovin v nejvyšší kvalitě určených i pro lidskou spotřebu a očekávat tak můžete přirozenou chuť a vyváženou kombinaci všech potřebných živin. Vybíráte si přitom, z jakého masa a přílohy budou granule, které mají podobu polštářků plněných masem, vyrobené.

Lidé jsou z možnosti dopřát svým chlupatým kamarádům vysoce kvalitní krmivo s možností přizpůsobit jej individuálním požadavkům nadšeni. Je však třeba počítat s tím, že se jedná o nadstandard, který zkrátka něco stojí.

PROTEINYindividuálně
TUKYindividuálně
VLHKOSTindividuálně
VLÁKNINAindividuálně
ENERGIEindividuálně
KVALITA

Orientační cena za 1 kg: individuálně

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule české značky bez obilovin

Ztráta pohyblivosti a celkově snížená aktivita, často způsobené nárůstem váhy, jsou běžnými problémy psích seniorů. Krmivo české značky Brit Care Senior se soutředí právě na podporu a prevenci těchto potíží. Receptura bez obilovin vyniká nízkým obsahem tuků a snižuje riziko nadváhy a obsažená chondroprotektiva a omega-3 mastné kyseliny se starají o zmírnění zánětů a výživu kloubních chrupavek, zároveň také napomáhají snížení cholesterolu.

Krmivo se u chovatelů těší velké oblíbenosti. Oceňují především jeho složení, které podle nich pomohlo mnoha pejskům se zažívacími problémy, granule navíc zvířatům chutnají. Někteří majitelé psů by však uvítali větší balení za příznivější cenu, pár dalších zase více variant příchutí.

PROTEINY25 %
TUKY12 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA4,2 % 
ENERGIE3 550 kcal/kg
KVALITAsuperprémiová

Orientační cena za 1 kg: 115 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo s masem z volného chovu

Jestliže vám záleží na původu surovin, které kupujete do domácnosti, nemusíte ze svých požadavků polevovat ani při výběru granulí pro svého psího kamaráda. Kanadské krmivo Orijen v sobě totiž nese podíl kuřat a krůt z volného chovu, nechybí ryby lovené z volné přírody nebo vejce z hnízdících chovů. Je určeno pro psy všech plemen a jeho holistická kvalita odkazuje k tomu, že při sestavování krmiva je na psy nahlíženo komplexně a je respektována jejich přirozenost.

V krmivu nenajdete obiloviny ani brambory, vyniká nízkou glykemickou zátěží a sníženým obsahem sacharidů.

Složení mimořádné kvality s vysokým podílem masa a dobré dlouholeté zkušenosti se značkou i krmivem jsou tím, co si majitelé psů ve svých recenzích pochvalují nejvíce. Oceňují i velikost granulí vhodnou pro menší psy. Naopak méně nadšeni jsou z vysoké ceny.

PROTEINY38 %
TUKY15 % 
VLHKOST12 %
VLÁKNINA8 % 
ENERGIE3 630 kcal/kg
KVALITAholistická

Orientační cena za 1 kg: 172 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo pro ty, co hledají velmi nízkou cenu

Pro psy seniory všech plemen, zvířata s nadváhou a také chovatelům hledajícím kvalitu za příznivou cenu jsou určené granule Calibra Dog Premium Line Senior. Vyznačují se lehkou stravitelností a působí také preventivně proti onemocnění kloubů a nadváze, o což se stará kombinace chondroprotektiv, vitamínů a chelátových minerálů. Vychutnat si je mohou i psi s citlivým trávicím systémem.

Skvělý poměr kvality vzhledem k ceně, menší velikost granulí, dobrou stravitelnost a skutečnou pomoc při úpravě váhy psích seniorů zmiňují chovatelé ve svých recenzích často jako hlavní pozitiva tohoto krmiva. Jako hlavní nevýhodu zde můžeme zmínit nižší obsah proteinů, někteří kupující také nebyli spokojeni s balením.

PROTEINY21 % 
TUKY9 % 
VLHKOST10 % 
VLÁKNINA3,5 %
ENERGIE3 450 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 44 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo s variantami pro různé velikosti psů

Zatímco velká plemena psů stárnou dříve, malá o pár let později. Ke každé velikost psa se navíc pojí trochu odlišné potíže způsobené zvyšujícím se věkem. Proto nabízí francouzská značka Royal Canin hned čtyři varianty krmení pro psy seniory, které berou v potaz jejich rasu i věk:

 • Royal Canin X-Small Adult 8+
 • Royal Canin Mini Adult 8+
 • Royal Canin Medium Adult 7+
 • Royal Canin Maxi Adult 5+

Každá z variant se svým složením i velikostí granulek přizpůsobuje rozdílným potřebám psů různých plemen. Například varianta X-Small obsahuje komplex antioxidantů pro zachování vitality, energie i přirozené obranyschopnosti a soustředí se na podporu trávicího traktu, varianta Maxi Adult klade důraz na aktivitu psa a snaží se co nejvíce podpořit jeho kosti, vazy a klouby.

Velká spousta recenzí svědčí o vysoké popularitě krmiva mezi chovateli. Z velké většiny jsou s ním také spokojeni, a to díky kvalitě za stále příznivou cenu, dobré stravitelnosti či velikosti granulí přizpůsobené různým velikostem psů. Naopak by ocenili větší podíl masa, možnost opětovného uzavírání obalu a některým vadí i polská výroba.

PROTEINY24-27 %
TUKY14-18 %
VLHKOST9,5 %
VLÁKNINA1,5-2,5 %
ENERGIE3 854 – 4 023 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 95 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

České krmivo populární mezi zákazníky

Další řadou určenou pro psí seniory od české značky Brit je řada Premium By Nature. Zahrnuje dvě varianty granulí, z nichž jedna je určená pro malé a středně velké psy, druhá pro velká a obří plemena:

 • Brit Premium by Nature Senior S+M
 • Brit Premium by Nature Senior L+XL

Přestože se v poměru jednotlivých složek granule mírně liší, hlavní ingredience a jejich účinky jsou stejné. Krmivo se stará o dostatečnou kloubní výživu díky obsahu kolagenu či slávky zelenoústé, zahrnuje antistresový faktor pro podporu srdeční funkce a nechybí ani bylinky a ovoce pro trávení a imunitu. Vyniká dobrou stravitelností a obsahuje bezlepkové obiloviny.

Příznivá cena granulí, složení i fakt, že se jedná o českou značku přilákaly k těmto granulím řadu kupujících, kteří si krmivo povětšinou pochvalují. Mnozí uvádějí, že psům prospívá a mají po něm hezkou srst, a kupují jej opakovaně. Pár z nich však zmínilo, že se po něm jejich čtyřnozí kamarádi potýkali s trávicími potížemi.

PROTEINY25-27 %
TUKY13-14 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA3 %
ENERGIE3 620-3 690 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 61 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové granule pro středně velké a velké psy

Pro pejsky ve fázi stárnutí jsou určené i superprémiové granule Eukanuba, a to konkrétně tyto varianty:

 • Eukanuba Mature Medium
 • Eukanuba Senior Large

První z nich je určená pro středně velká plemena, a bez obav ji můžete podávat i pejskům s citlivým zažíváním. Podporuje ústní hygienu, citlivé klouby, zdravou kůži a srst, celkovou imunitu a kontroluje váhu psa. Verze Senior Large má spoustu znaků společných a hlavním cílem je udržení celkové pohody a optimálního tělesného stavu, imunity i zdravých kostí a kloubů. Jak je ale patrné, chybí zde varianta určená pro malá plemena.

Mnozí chovatelé kupují tyto granule opakovaně a dlouhodobě a jsou s nimi spokojeni stejně jako jejich mazlíčci. Oceňují rozumnou cenu i dobrý vliv na kvalitu srsti či trávení. Někteří však kritizují vysoký poměr obilovin, který některým pejskům nesvědčí.

PROTEINY26 %
TUKY12-13 %
VLHKOST8 %
VLÁKNINA2,5-2,9 %
ENERGIE3 589-3 835 kcal/kg
KVALITAsuperprémiová

Orientační cena za 1 kg: 76 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické granule pro psy všech plemen

Pakliže chcete mít naprostý přehled o tom, jaké ingredience a jakého původu svému psovi dáváte, mohou být granule Acana trefou do černého. Vznikají v oceňovaných kanadských kuchyních a najdete v nich kuřecí maso z volného chovu, ryby, které plavaly ve volné přírodě nebo vajíčka z hnízdících chovů. Obohacené jsou i o ovoce a zeleninu zrající na slunci. Pokud máte psa s alergiemi, nebo mu jednoduše nesvědčí krmivo s obilovinami, nemusíte se obávat. Granule Acana jsou bez obilovin i brambor. Jedná se o krmivo holistické a je vhodné pro všechny velikosti psů.

Chovatelé jsou z granulí vesměs nadšeni. Chválí si skvělé složení s vysokým podílem masa, mnohým pejskům podle nich pomohl upravit váhu do ideálního stavu. Podle mnohých kupujících cena odpovídá kvalitě, avšak přece jen by ocenili cenovku o něco příznivější.

PROTEINY33 %
TUKY14 %
VLHKOST12 %
VLÁKNINA6 %
ENERGIE3 325 kcal/kg
KVALITAholistická

Orientační cena za 1 kg: 118 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule české značky pro různé velikosti psů

Důraz na vyvážený poměr vitamínu a minerálů, který je pro psí seniory obzvlášť důležitý, kladou granule české značky Fitmin Dog Senior. Podle velikosti plemene si můžete vybírat ze tří variant:

 • Fitmin Mini Senior
 • Fitmin Medium Senior
 • Fitmin Maxi Senior

Všechny verze jsou založené na kuřecím mase a obsahují 50 % masa čerstvého pro co nejlepší chuť. Najdete v nich také komplex antioxidantů fungující proti projevům stárnutí, rozmarýnový extrakt pro podporu jater a trávení, složky pro zdravé klouby nebo komplex dentální péče. Naopak chybí zde pšeničný lepek i soja.

Lidé si v recenzích často pochvalují dobrou stravitelnost a snášenlivost granulí u svých psích kamarádů, pár z nich po granulích pozorovalo i větší aktivitu psa. Chutná prý i vybíravějším chlupáčům. Negativ zde mnoho nenajdeme, jedna z majitelek však uvedla, že jsou granule příliš tvrdé a je nutné je namáčet do vody.

PROTEINY23-26 %
TUKY10-12 %
VLHKOST
 •  
VLÁKNINA2,5-2,6 %
ENERGIE3 391,6 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 80 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo vyvažující chování psů

Další z řady holistických krmiv pochází z dílny britské značky Essential Foods, která staví na principu BOF a pomocí stravy optimalizuje a vyvažuje chování psů. Základem granulí vhodných pro všechna plemena psů, jsou kvalitní suroviny v čele s gressinghamskou kachnou, kuřetem, rybami a také ovocem, zeleninou a bylinkami přímo z britské přírody. Krmivo myslí i na psy, kterým nedělají dobře obiloviny, a ve složení je nenajdete.

Podle chovatelů jsou granule skvělé i pro pejsky s citlivým trávením, oceňují, že po nich jejich čtyřnozí kamarádi nepřibírají a celkově jsou nadšeni ze složení krmiva. Jako jedinou nevýhodu zmiňují vyšší cenu.

PROTEINY32 %
TUKY14 %
VLHKOST8,5 %
VLÁKNINA4,5 %
ENERGIE3 450 kcal/kg
KVALITAholistická

Orientační cena za 1 kg: 118 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká krmiva za nízkou cenu

Eminent je česká značka krmiv vyvinutých ve spolupráci s veterináři. Řada Senior Light je speciálně určená pro psy seniory a také pro psy se sklony k nadváze a je uzpůsobena jejich citlivějšímu organismu. Tomu odpovídá snížená hladina bílkovin a tuků i další obsažené složky. Rýže pomáhá zlepšit stravitelnost, činnost trávicího traktu podporuje i řepná vláknina a konjugovaná kyselina linolová spolu s L-karnitinem udržuje zvířata v optimální váze a také pomáhá předcházet cukrovce a rakovině.

Nízká cena je jedním z hlavních důvodů, proč je krmivo mezi chovateli oblíbené. Vedle toho si ale v recenzích často chválí i to, že po nich jejich psi opravdu nepřibírají, některým dokonce pomohlo zhubnout. Pár z nich ale uvedlo, že jejich čtyřnohým kamarádům až tak nechutnají.

PROTEINY19 %
TUKY8 %
VLHKOST 
VLÁKNINA3,5 %
ENERGIE3 523 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 55 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule uzpůsobené psům s nadváhou

Další z řady kanadských krmiv je K-9 Selection Lite. Patří mezi univerzální krmiva vhodná pro všechna plemena psů, starším mazlíkům se uzpůsobuje sníženým obsahem tuků. Podávat jej můžete i psům se sklony k nadváze. Krmivo se svým složením soustředí na to, aby i při sníženém přísunu kalorií měla zvířata pocit nasycení, granulky jim chutnaly a neobjevovaly se problémy s trávením. Toho se snaží docílit pomocí osvědčené receptury, v níž hrají hlavní roli kuřecí maso a tuk, kukuřice a pšenice.

Krmivo K-9 nepatří k těm nejznámějším, čemuž odpovídá i počet recenzí. Přesto má své věrné zákazníky, kteří jej kupují opakovaně a dlouhodobě a hlásí maximální spokojenost. Podle některých chovatelů však granule nejsou pro jejich psy chutné, jeden majitel velkého plemene si pak stěžuje na to, že jsou granule příliš malé a psa dusí.

PROTEINY20 %
TUKY6,5 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA4,3 % 
ENERGIE3 130 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 82 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Holistické krmivo oblíbené české značky

Česká společnost Brit nabízí hned několik řad krmiv vhodných pro psy seniory, na své si přijdou i ti páníčci, kteří chtějí dopřát svým psím parťákům holistické krmivo s vysokým obsahem čerstvého masa za stále dostupnou cenu. Brit Fresh Fit & Slim je vhodné i pro psy s nižší aktivitou a nadváhou. Pochutnají si na krocanovi s hráškem, rýží, arónií a pampeliškou, krmivo je naopak nezatěžuje obsahem sóji, kukuřice či lepku.

Kvalitu krmiva vzhledem ke stále příjemné ceně si pochvalují i chovatelé. Mnozí pozorují úbytek přebytečné váhy svého zvířecího kamaráda i dobrou snášenlivost. Velikost granulí je podle nich menší a hodí se tak spíše pro drobnější plemena.

PROTEINY27 %
TUKY12 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA5 %
ENERGIE3 460 kal/kg
KVALITAholistická

Orientační cena za 1 kg: 95 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Přírodní a ultraprémiové krmivo

Krmivo značky Barking Heads nepatří k těm nejznámějším, ale byla by určitě škoda jej při výběru granulí pro psa seniora nezvážit. Zvláště, pokud je vaší prioritou skutečně vysoká kvalita. Tato britská společnost totiž nabízí čistě přírodní ultraprémiová krmiva plná kvalitních a zdravých surovin. Hlavní složku zde tvoří maso, a to kuřecí i z lososa, ve složení dále najdeme i zeleninu a bylinky. Snížen je naopak obsah škrobů a marně byste v krmivu hledali kukuřici či pšenici.

O tom, že krmivo není příliš rozšířené, svědčí i menší počet recenzí. V nich si ale chovatelé často chválí především skvělou stravitelnost i u psů s citlivým zažíváním, vyzdvihují i kvalitní složení. Pravdou je, že cena je však v tomto případě vyšší.

PROTEINY25 %
TUKY11 %
VLHKOST8 %
VLÁKNINA3,5 %
ENERGIE
KVALITAultraprémiová

Orientační cena za 1 kg: 163 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo s hypoalergenním složením

Pro psy s nedostatkem pohybu, starší psy i psy s nadváhou je určené ultraprémiové krmivo FirstMate Pacific Ocean Fish Senior. Je plné kvalitních surovin z Kanady v čele se sleďem, rajskými jablky a bramborovou moučkou. Svým složením se stará o podporu kloubů i imunitního systému, pomáhá k ideálnímu osvalení a snaží se také předcházet problémům s trávením a kůží.

Právě kvalitní, hypoalergenní složení bez obilovin je to, co na krmivu chovatelé oceňují nejvíce, někteří spatřují u svých mazlíčků i zlepšení srsti či trávení. Ocenili by však příznivější cenu.

PROTEINY18 %
TUKY8 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA8 %
ENERGIE3 060 kcal/kg
KVALITAultraprémiová

Orientační cena za 1 kg: 142 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmiva zaměřená na různá plemena i potíže

Několik druhů krmiva pro starší pejsky lišící se svým složením i zaměřením na různá plemena a také typy potíží nabízí česká značka Ontario. Na své si tu přijdou velké i malé rasy, Ontario myslí na psy s nadváhou, lámavou srstí, citlivým zažíváním i alergiemi. Nabídka zahrnuje tyto varianty krmiva:

 • Ontario Senior Mini Lamb & Rice 6,5 kg
 • Ontario Senior Mini Fish & Rice 6,5kg
 • Ontario Senior Large Chicken & Potatoes 12kg

Varianty “Mini” jsou vhodné pro malé a miniaturní pejsky. Obě mají hypoalergenní složení s nízkým obsahem obilovin, příchuť Lamb & Rice se pak zaměřuje na zvířata s citlivým zažíváním, příchuť “Fish & Rice” je vhodná i pro jedince s lámavou a nevýraznou srstí. Varianta Large je určena pro velká a obří plemena a také psy s nadváhou.

Chovatelé si na krmivu chválí především to, že se po nich jejich mazlíčkům zlepšilo zažívání, s nímž měli dříve problémy. Pár pejskům ale nechutnalo.

PROTEINY25-27 %
TUKY11-14 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA2,5-3,2 %
ENERGIE3 550-3670 kcal/kg
KVALITAsuperprémiová

Orientační cena za 1 kg: 70 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové krmivo s nízkým obsahem obilovin

Za krmivy N&D, která vynikají nízkým nebo žádným obsahem obilovin, stojí italská firma Farmina. Krmivo Ancestral Grain Dog Senior je určené pro psy středních a velkých plemen, hlavní přísadou je zde kuře a doplňují jej vysoce kvalitní vitamíny či přírodní antioxidanty. Ve složení naopak nenajdete lepek, GMO, barviva, chemii ani konzervanty, produkt je konzervován zcela přírodně.

Granule sklízí mezi chovateli a jejich mazlíčky úspěch, a to díky vysokému obsahu masa a složení celkově, mnozí také uvádějí, že se jejich psům po krmivu zlepšilo zažívání a nevznikly žádné další potíže. Jako mínus nejčastěji uvádějí jen vysokou cenu.

PROTEINY27 %
TUKY15 %
VLHKOST9 %
VLÁKNINA5 % 
ENERGIE
KVALITAsuperprémiová

Orientační cena za 1 kg: 114 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Superprémiové krmivo za příznivou cenu

Dvě varianty granulí pro starší psy nabízí značka Prospera:

 • Prospera Plus Mini Senior
 • Prospera Plus Maxi Senior

Jak je vidět, každá z verzí je určena jinak velkému plemenu, kterému se granule přizpůsobují velikostí granulí i samotným složením. Obě z nich posilují imunitu psa, kontrolují váhu a zajišťují zdravou srst a kůži. Varianta Plus Mini je pak zaměřena na lepší trávení, Plus Maxi zase na správný vývoj kloubů díky obsahu chondroprotektiv.

Značka u nás nepatří k těm nejrozšířenějším, o čemž svědčí menší počet recenzí chovatelů. V nich si lidé nejčastěji chválí ideální velikost granulí, které pejskům také povětšinou chutnají, některým dokonce prý až příliš. V menší nevýhodě jsou tak jen pejsci středně velkých plemen, kteří nemají svou vlastní variantu.

PROTEINY26 %
TUKY12-16 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA2,8-3 %
ENERGIE3 580-3 800 kcal/kg
KVALITAsuperprémiová

Orientační cena za 1 kg: 53 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Krmivo pro nenáročné 

Krmivo Purina Dog Chow Senior zajistí vašemu mazlíčkovi vše, co ve svém pokročilém věku potřebuje. Je určeno pro psy všech plemen a díky svému specifickému nutričnímu profilu jim pomůže zachovat si dostatek energie. Esenciální látky a vitamíny pomáhají k udržení silných zubů a kostí, obsažená čekanka vylepšuje trávení, optimální obsah proteinů pak dopomáhá ke správnému růstu svalů a antioxidanty se starají o dobrou obranyschopnost.

Ve svých hodnoceních lidé nejčastěji oceňují menší velikost granulí, která podle nich starším pejskům vyhovuje, zmiňují také, že se po nich jejich mazlíčci nepotýkají se střevními obtížemi. Vyhovuje jim i cena. Některým psům by však nemusel svědčit vyšší obsah obilovin než u některých jiných krmiv.

PROTEINY25  %
TUKY8 %
VLHKOST9,5 %
VLÁKNINA2,5 %
ENERGIE
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 65 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Granule vhodné pro psy alergiky

Pro psy trpasličích i obřích plemen jsou vhodné granule Wolfsblut Wild Duck Senior. Stejně tak je ocení chlupáči s alergiemi a potravinovými intolerancemi, jsou totiž bez obilí i lepku. Wolfsblut navíc klade důraz na původ surovin. Krmivo proto obsahuje maso bez hormonů a léčiv a pochází ze zvířat z volných pastvin, ve složení nechybí ani nejrůznější bylinky. Výsledkem jsou chutné a dobře stravitelné granule, v nichž nenajdeme žádná ochucovadla, barviva ani konzervační látky.

Toto krmivo nepatří k těm nejrozšířenějším a nenajdeme k němu mnoho hodnocení zákazníků, což může být spolu s vyšší cenou jeho hlavní nevýhoda.

PROTEINY30 %
TUKY17 %
VLHKOST8 %
VLÁKNINA3 %
ENERGIE3 632 kcal/kg
KVALITA

Orientační cena za 1 kg: 133 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Univerzální krmivo za nízkou cenu

Další z řady univerzálních krmiv vhodných pro všechny velikosti psích kamarádů je to od značky Bosch. Vyniká dobrou snášenlivostí a podávat jej můžete i citlivějším jedincům. Je bohatý na vitamíny, má příznivý vliv na trávení a pomáhá také posilovat imunitní systém a podporuje zdravé kosti a chrupavky. A potěší i psí páníčky, neboť se firma zavázala k udržitelnosti použitých energií.

Pozitivem krmiva je jednoznačně také nízká cena. Chovatelé dále pozorují vylepšení kondice jejich mazlíčků po podávání těchto granulí. Najdeme ale i recenze, v nichž zákazníci uvádějí, že krmivo jejich čtyřnohým parťákům vůbec nechutnalo.

PROTEINY19 %
TUKY6 %
VLHKOST10 %
VLÁKNINA6,5 %
ENERGIE3 180 kcal/kg
KVALITAprémiová

Orientační cena za 1 kg: 50 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat granule pro starší psy (seniory)

Jaké jsou hlavní parametry, podle nichž je dobré se při výběru vhodného krmiva pro staršího psa řídit?

1) Zohledněte plemeno psa

Existují granule univerzální pro všechna plemena, ale i ty určené přímo pro různé velikosti psů. Pozor si dejte především u velmi malých či naopak obřích plemen, kterým nemusí univerzální velikost vyhovovat, a granule pro ně mohou být hůře poživatelné, nebo je naopak budou příliš hltat.


2) Pozorně čtěte složení

To, že výrobce uvádí, že jsou nabízené granule vynikající volbou pro psy seniory, ještě neznamená, že tomu tak skutečně je. Vždy si proto složení řádně “proklepněte”. Důležitý je obsah masa, u psů seniorů také dostatečné množství vlákniny, snížené množství fosforu a také menší kalorická hodnota.


3) Cena hraje roli

Nemůžeme sice jednoznačně říct, že dražší krmivo je automaticky lepší, ale často tomu tak skutečně je. Do ceny se promítá množství a kvalita masa i dalších surovin, ale také reklama, kterou daný výrobek má. Proto více než na značku koukejte především na složení.


4) Zaměřte se na potíže

Starší psi se často potýkají s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi, ať už je to nadváha, bolest kloubů nebo problémy s chrupem či trávením. I tomu můžete výběr granulí přizpůsobit a najít vhodnou variantu řešící specifické komplikace vašeho chlupáče.


5) Čtěte zkušenosti ostatních

Každý pes je jiný, ale i tak mohou zkušenosti ostatních chovatelů s daným krmivem leccos napovědět. Vychvalují si lidé v recenzích složení granulí i to, že psům prospívají nebo jim dokonce upravily váhu? Nebo si naopak stěžují na zažívací problémy, které se po podání vyskytly, a pochvalné recenze oceňují jen nízkou cenu výrobku? To vše lze vzít v potaz.

Často kladené otázky

Zohlednit je třeba především plemeno psa. Trpasličí a malá plemena se dožívají vyššího věku a granule pro seniory jim tak můžete začít podávat okolo 7 či 8 roku. U středně velkých plemen začíná stárnutí okolo 6-7 roku, u velkých a obřích plemen zhruba nad 40 kg váhy už můžete začít okolo 5 roku. Vždy je ale třeba přihlédnout k aktuálnímu stavu vašeho psího kamaráda.

Nejlépe vám na tuto otázku odpoví přímo doporučení výrobce konkrétního krmiva, přihlédnout je také třeba ke stavu vašeho mazlíčka. Obecně se však udává, že je vhodné psy seniory krmit dvakrát až třikrát denně.

Některá krmiva obsahují prospěšné látky na podporu pohybu i celkové vitality pejska, jako je kolagen, chondroitin sulfát nebo rybí olej. Pokud je neobsahují přímo vybrané granule, nevadí, můžete je pejskovi podávat i zvlášť.

Instruktážní video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4/5 - (32 votes)