15 nejoblíbenějších bílých psů – úchvatná plemena bílé barvy

Na bílých plemenech psů je toho hodně, co si můžete zamilovat. Existuje jich velké množství, mohou být od miniaturních po obří, s dlouhou, krátkou, hrubou, huňatou či řídkou srstí. Ale všechna nádherná. V tomto článku se podíváme na 15 nejoblíbenějších plemen psů s bílou srstí.

1) Americký eskymácký pes 

Jedno z nejlépe cvičitelných plemen, které není ani plaché, ani agresivní, ale vždy přátelské, hlavně k dětem, chytré a ostražité. Jsou velmi věrní a trvají vždy na tom, aby byli nablízku svému pánovi a byli součástí rodiny, jinak se u nich může projevit problémové chování. Jsou to skvělí hlídači, ovšem se sklonem k nadměrnému štěkání. Jsou vyšlechtěni ve třech velikostech – toy, mini a standard. Mezi charakteristické znaky patří hustá bílá srst s hřívou, usměvavý obličej, černý čenich a koutky tlamy a huňatý ocas. Nepotřebují až tolik pohybu, nicméně vyžadují dostatek aktivit, aby se nezačali nudit, kdy se z nich mohou stát i mistři útěků. Jsou to pravděpodobně potomci německého špice, bílého pomeraniana, italského špice a bílého keeshonda. Tito psi se rychle stali známými jako američtí špici a jsou také známí svými výstupy v cirkusech.  

2) Argentinská doga

 Nazývána také argentinský mastif, byla vyšlechtěna k lovu divokých prasat nebo pum. Dnes jsou cvičeny pro pátrací, záchranou a vojenskou práci a jako služební psi. Vyžadují zkušeného majitele a důslednou socializaci, jelikož mají silný lovecký pud a přirozenou nedůvěřivost k cizím lidem a zvířatům. Při správném a trpělivém výcviku mohou být úžasnými rodinnými společníky a ochránci v jedné osobě. Vyžadují mnoho aktivit ať už fyzických či mentálních, jinak se může projevit destruktivní chování. Toto plemeno bylo vyšlechtěno pro boj ve smečce, není proto pro ně přirozené chtít bojovat se psy. Přesto bylo ke psím zápasům využíváno a proto je v mnoha zemích vyhodnoceno jako nebezpečné a zakázáno. Je to věrné a inteligentní plemeno, často trpící hluchotou, se sněhově bílou srstí (s povolením černé skvrny u oka do 10% z plochy hlavy).  

3) Bišon

Úžasní společníci pro rodiny s dětmi, ale i starší majitele. Jsou vhodní do domku i bytu a i pro alergiky. Dobře snášejí ostatní domácí mazlíčky a jsou milující parťáci k dětem všech velikostí. Typickým znakem je pro ně hedvábná, kudrnatá, bílá srst, roztomilý výraz a černé oči a čenich. Vyžadují spoustu hraní a jejich hlavním cílem je učinit lidi šťastnými.  

4) Bullteriér

Patří mezi nejkomičtější a nejpaličatější psí plemena. Charakteristickým znakem je pro ně vejčitá hlava, trojúhelníkové oči a špičaté uši. Při správné socializaci, pravidelném pohybu a dostatku stráveného času s jeho milovanými lidmi, se z něj stane opravdová osobnost a jeden z nejvíce milujících společníků. Pokud ale socializaci či výcvik podceníme, může mít sklony k destrukci či agresi a stát se nebezpečným pro jeho okolí. Bulíky je také třeba ohlídat s jejich láskou k jídlu, protože jejich mohutná postava může snadno zobéznět. Nehodí se pro dlouhé běhání ani pro sport s častým dopadem na klouby, ale pravidelnou a vydatnou procházku určitě ocení, milují výzvu interaktivních hraček. Bílí bullteriéři mohou mít sklon k hluchotě, tak jako tomu je u mnoha bílých plemen. 

5) Coton de Tulear

„Královský pes z Madagaskaru“ je nenáročný, chytrý a hravý psík, vhodný pro začátečníky nebo alergiky. Dobře vychází i s ostatními zvířecími obyvateli domácnosti. Jeho vysoká inteligence ho činí vysoce učenlivým a zábavným. Je příbuzný bišonka a maltézáčka a své jméno získal díky své bavlněné srsti. Je známý jako dobrý a flexibilní cestovatel, možná pozůstatek jeho námořnických dob, kdy doprovázel dámy na dlouhých cestách lodí.  

6) Havanský psík

Jediné plemeno pocházející z Kuby, velmi oblíbené u Američanů. Jsou velice fixovaní na své majitele a při jejich nepřítomnosti mohou snadno trpět separační úzkostí. Jsou poměrně snadno vycvičitelní a jsou využívání v terapiích, jako asistenční psi, klauni na vystoupeních a při vyčenichání plísní a termitů. Velmi se hodí k výcviku psích sportů (agility, flyball, poslušnost nebo freestyle). Jeho nádherná bílá srst vyžaduje mnoho péče a jsou stříháni nakrátko nebo se udržuje srst dlouhá pro výstavní účely. 

7) Japonský špic

Společenští, věrní a chytří komedianti. Milují dobrodružství a budou vám mile rádi dělat společnost při jakékoliv aktivitě, hlavně, že mohou být s vámi. Jsou to potomci německého špice s nádherně bílou srstí bez výjimek. Jsou milovníci pozornosti a ignoraci mohou oplácet nežádoucím chováním.  Jsou milovníci agility, ale i lebedění si s vámi na pohodlném gauči.

8) Komondor

Jedno z nejznámějších plemen na světě díky své šňůrkovité srsti připomínající dredy. Jedná se o maďarského ochránce stád a jeho srst sloužila k jeho ochraně před vlky a nepříznivými vlivy počasí. V Americe je hojně využíván k ochraně ovcí před kojoty. Jsou milující, loajální, instinktivní a nezávislí a jen vzácně využíváni jako domácí mazlíčci. Jedná se o výhradně bílé plemeno a je rozhodně nezaměnitelné. 

9) Maltézský psík

Roztomilý, klidný, hedvábný psík, lehce přecitlivělí a milující sezení na vašem klíně. Má nádherně bílou a nelínavou srst, která je náročná na údržbu a je potřeba jí věnovat dostatek péče. Každodenní kartáčování je naprosto nezbytné. Vychází dobře s dětmi, s ostatními psy i zvířaty, bude vděčný i za vydatné procházky i za usedavější způsob života. 

10) Pudl

Patří k jednomu z nejlepších rodinných psů. Přestože si pudla dnes představíme spíše jako luxusní doplněk, jejich původní účel byl lovecký pes pro bohaté, hlídač stád a aportér z vody. Jejich popularita bleskově vzrostla díky jejich inteligenci a jelikož je to jedno z nejchytřejších psích plemen, jsou schopni se naučit spoustu psích triků, jsou snadno cvičitelní a milují potěšit svého člověka, tak tomu nemohlo být ani jinak. Stále se drží v žebříčku 10 nejoblíbenějších psů na světě také pro jeho všestrannost, kdy se díky mnoha variant účesů může stát opravdovým králem výstav, ale nebojí se ani ušpinit či vášnivě propadnout sportovním aktivitám.  

11) Pyrenejský horský pes

Francouzské pracovní plemeno, vyšlechtěno k ochraně ovcí před vlky a jinými predátory. Dnes jsou mírnými společníky a ochránci domova a rodiny. Jsou trpěliví, klidní, vznešení a odvážní, ale při vniknutí do jejich teritoria se v nich probudí obránce. Jejich hustá srst, chránící je před povětrnostními vlivy, je celá bílá, případně s barevnými znaky a je potřeba jí každodenně kartáčovat. Díky jejich přirozené nezávislosti a značné velikosti potřebují důslednou socializaci od štěněcího věku.    

12) Samojed

Jedno z nejkrásnějších bílých plemen. Toto ruské saňové plemeno psů bylo vyšlechtěno do chladného podnebí ruské Sibiře pro lov a tah saní. Je to přátelský, chytrý a velmi energický pes, vždy s milý úsměv, ale ve skutečnosti je to vlastnost, která má zabránit tomu, aby slintali a tvořily se jim na obličeji rampouchy. Jsou skvělými rodinnými společníky, pokud mají správný výcvik jsou to chytří a společenští psi, kteří vyžadují lásku a pozornost a také pravidelný intenzivní pohyb. Samojed odsouzený k samotě na dvoře je nešťastný a destruktivní tvor. Potřebují při výcviku

pevnou, ale láskyplnou ruku a jakožto smečková zvířata se musí brzy naučit, kdo je alfa pes, a tím musíte být vy.

13) Sibiřský husky

Oblíbené tažné plemeno, vyšlechtěné k práci ve smečkách a k tahání nákladu, je lehčí a menší než většina ostatních tažných plemen. Dnes jsou využíváni také jako společníci a při závodech psích spřeženích. Milují rodinný život, dobře vychází s ostatními psi, ale jsou velmi lhostejní hlídači a jen zřídkakdy štěkají. Jeho srst může být v několika barevných variantách, včetně sněhově bílé. Oči mohou mít modré, hnědé, oříškové nebo každé jinak zbarvené. Je to otevřený a přátelský pes, skvělý společník k dětem, které je bude mile rád tahat na vláčku nebo sáňkách. 

14) Švýcarský ovčák

Vyšlechtěn z bílých jedinců německého ovčáka, ze psů dovezených z USA do Švýcarska, kde byl uznán jako samostatné plemeno. Na rozdíl od německého ovčáka je spíše plachý a mírný. Není příliš využíván policejními nebo vojenskými složkami, ale spíše jako rodinný společník. Miluje děti a svou rodinu a je velmi inteligentní, proto nesnáší dlouhodobou samotu. Jeho srst je pouze v bílé variantě. 

15) West Highland White Terrier (Westík)

Na jedné straně roztomilý, bílý, malý psík, na druhé neohrožený lovec škůdců, který se jen tak něčeho nezalekne. Nenechte se zmást jeho vizáží, pořád se jedná o teriéra. Mají tendenci běhat, pronásledovat, je inteligentní a tvrdohlavý a proto může být třeba trochu více trpělivosti a důslednosti při výcviku. Westíci mají typickou hrubou bílou srst, která potřebuje pravidelnou úpravu a trimování. 

Zajímavost: 

Říká vám něco Kanaánský pes? Že ne? Jistě se nebude jednat o nejoblíbenějšího ani nejznámějšího psa na světě, ale pokud mluvíme o bíle zbarvených psech, možná vám bude připadat zajímavé, poznat další plemeno. Jedná se o jedno z nejstarších plemen AKC (American Kennel Club) a je národním psem Izraele. Původně byl chován beduíny v poušti jako ovčácký a hlídací pes. Za války byl cvičen k hledání min a po válce pomáhal nevidomým jako vodící pes. Dnes je využíván při záchranných a stopařských akcích, agility, poslušnosti, jako stopař, hlídač, ovčák, ale i společník, přestože není výrazně přítulný. Jeho všestrannost je opravdu neuvěřitelná a proto stojí za zmínku. 

Nejčastější otázky:

Jaký je největší bílý pes? 

Pyrenejský horský pes (Zdroj)

Jaké problémy mají bílí psi?

Bílí psi mají nedostatek produkce pigmentu a mohou trpět alergiemi. Psi s bílou srstí jsou náchylní ke slunečnímu záření a mají časté kožní problémy. Dalším typickým problémem je hluchota. (Zdroj)

❓Proč mají bílí psi hnědé oči?Skvrny od psích slz jsou důsledkem nadměrné produkce slz, která se odborně nazývá „epifora“. Běžně odtékají slzy přes slzný kanálek do čenichu a ven. Pokud se tento kanálek ucpe nebo se nevyvine správně, slzy začnou vytékat z očí, začnou se usazovat v očním okolí a vytvářet hnědé nebo načervenalé skvrny. Rezavé zbarvení je obvykle způsobeno porfyrinem, který vzniká při rozpadu červených krvinek. Nejčastěji jsou postižena plemena jako je bišonek nebo maltézáček. (Zdroj)

Videa:

Zdroje:

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu