5 způsobů, jak nakreslit psa [krok po kroku]

Rádi kreslíte a chtěli byste se v tom zdokonalit? Nebo hledáte nápady jak co nejlépe nebo nejjednodušeji nakreslit psa? V tomto článku najdete 5 způsobů, jak na to! Nachystejte si cokoliv s čím chcete kreslit, papír popř. tablet nebo počítač a jdeme kreslit.

První způsob 

Pokud hledáte způsob jak nakreslit stojícího psa z profilu, tady jeden máte. K tomu aby se vám pes povedl, potřebujete mít dobrou fantazii a hlavně šikovné ruce.

 1. Tři kruhy 

Nakreslete 3 kruhy. Snažte se, aby byly co nejvíce kulaté (můžete si pomoci kružítkem). Horní menší kruh bude tvořit hlavu a dva spodní kruhy budou tvořit tělo. 

 1. Čumák

Do horního kruhu, který bude tvořit hlavu přidejte ještě menší kruh – ten bude tvořit čumák. Spojte dva dolní kruhy. Jedna čára povede z vrchu kruhu k druhému vrchu a druhá čára ze spodu kruhu k druhému.

 1. Nohy a ocas

Teď budeme malovat nohy, dvě z předního kruhu a dvě ze zadního kruhu. Je nutné si uvědomit, zda nakreslené nohy směřují správně, případně si můžete pomoci nákresem.

 1. Psí tvář

Abychom vytvořili psovi tvář, je nutné nakreslit čumák, oči a uši. Vzhledem k tomu, že kreslíme psa z profilu, tak stačí přidat pouze jedno ucho a oko. Oko nakreslete pomocí ležícího tvaru V. Ucho nakreslete pomocí tvaru trojúhelníku. Poté použijte tvar kruhu nebo čtverce na nakreslení nosu. Dejte si velký pozor na správnou velikost a umístění. 

 1. Obrysy 

Začneme dokreslovat obrysy těla. Pokud kreslíte na papíře, je vhodné použít měkčí pero nebo tužku. Na tělo je vhodné použít přerušované čáry, aby nám více připomínala srst psa. Čelo, tlama a čumák mohou být spojeny jednou čarou. Při obkreslování nohou nezapomeňte, že ve vrchní části bývají nohy silnější než v té spodní a psi mají tendenci mít umístěné nohy o něco více vzadu než přední.

 1. Detaily 

Teď je prostor pro detaily! Dolaďte si kresbu podle svého uvážení. Můžete např. dokreslit do tlamy jazyk, dokonaleji nakreslit srst nebo udělat psovi obojek. 

Pro lepší představu, postup pro kreslení psa najdete i na youtube video: (0:30 – 3:10)

Věřím že, s tímto videem se vám to bez problému podaří!

Druhý způsob 

Tento způsob je velmi jednoduchý a je vhodný pro úplné začátečníky nebo děti. Takto dokáže nakreslit psa i člověk, kterému kreslení nejde.

 1. Ovál

Nakreslíme si oválný kruh, který bude později jako tlama psa. 

 1. Oči

Oči nakreslíme navrchu oválu jako dva malé půlkruhy. Poté je obtáhneme ještě jednou čárou. Snažme se aby oba půlkruhy byly stejně velké.

 1. Hlava

Kolem očí nakreslíme další půlkruh. Ten nám bude tvořit hlavu psa. A dokreslíme si oči, nakreslíme do nich černé kruhy. Do velkého oválu, který jsme kreslili jako první si nakreslíme malý černý ovál jako čumák. Od čumáku dolů nakreslíme dvě čáry jako tlamu. Pokud bychom chtěli, můžeme mu přidat jazyk. 

 1. Uši 

Nesmíme zapomenout na uši. Ty nakreslíme z levé a pravé strany ve tvaru připomínající slzu. Samozřejmě můžete mít velkou fantazii a vymyslet si i jiný tvar uší. 

 1. Tělo

Začínáme kreslit přední tlapky. V levé i pravé straně, kde se protíná ucho a tlama začneme čáry směrem dolů a poté je zahneme směrem k sobě. Následně je rovnou čarou spojíme. To bude představovat přední tlapky a tělo psa. Tak a máte hotovo!

Třetí způsob 

Další velmi jednoduchý způsob, který mohou vyzkoušet děti nebo začátečníci.

 1. Hlava a trup

Nakreslíme půlkruh, který bude později tvořit hlavu psa. A k hlavě nakreslíme trup psa pomocí jedné rovné čáry v pravé dolní části hlavy a jedné zahnuté čáry, která začíná na pravé straně hlavy. 

 1. Čumák, uši, ocas

Jako další si dokreslíme na levou horní stranu hlavy čumák, který bude mít oválný tvar a vybarvíme ho černě. Nahoře na hlavě nakreslíme dvě uši ve tvaru půlkruhu a vpravo nahoře na trupu uděláme ocas v zahnutém tvaru V.

 1. Tlapky

Kresba už začíná vypadat jako pejsek! My teď musíme dokreslit tlapky. Nakreslíme je pomocí dvou vlnek z obou stran trupu a následně je spojíme k sobě rovnou čárou. 

 1. Dokončení

Teď nám už stačí pouze dokreslit oči, které uděláme dvěma černýma kolečkama. Tlamu, kterou uděláme pod čumákem. Můžete použít opět svoji fantazii a nakreslit psovi flíčky, jazyk nebo obojek.  

Čtvrtý způsob 

 1. Kolečka 

Namalujeme si vedle sebe šest malých koleček. Ty budou později představovat část hlavy a tlapky. 

 1. Hlava a tělo

Jako další si nakreslíme hlavu a tělo. Začneme tvořit oblouk mezi prvním a druhým kolečkem, který bude končit mezi třetím a čtvrtým kolečkem. Od pravého vrchu oblouku budeme dělat čáru, která povede až k vrchu posledního kolečka – to bude tělo psa. 

 1. Drápky, uši a ocas

Nesmíme zapomenout udělat na packách drápky pomocí rovných čar. Dále na bocích hlavy nakreslíme menší ouška a vpravo uděláme ohnuté V jako ocas.

 1. Obličej

Jako poslední nakreslíme pejskovi obličej a čumák. Potom můžete pejska vybarvit nebo si vymyslet něco dalšího podle své fantazie!

Pátý způsob

Pokud se vám nelíbil ani jeden způsob kreslení pejska. Tak tu ještě jeden pro vás mám! Myslím, že je to taky jeden z jednodušších způsobů.  

 1. Hlava 

Nakreslíme si kruh jako hlavu a do kruhu malý trojúhelník jako čumák, který vybarvíme na černo. Na levé i pravé straně od čumáku si nakreslíme dvě malé černé kolečka jako oči. Pod čumák namalujeme tlamu.

 1. Uši 

Na levé i pravé horní části hlavy nakreslíme uši, které připomínají tvar trojúhelníku. 

 1. Tělo 

Nakreslíme si od hlavy dolů dvě rovné čáry jako tělo psa. Pod tělem uděláme 4 obloučky a spojíme je čarou dohromady. Do každého oblouku nakreslíme dvě čáry, to bude představovat drápy psa. A jako poslední uděláme ocas.

 1. Detaily 

Podle vlastní představivosti dokreslíme detaily. Zapojte fantazii!

Pokud budete chtít postupovat podle videa. Moc pěkné video velmi podobného pejska najdete na tomto odkaze:


Doporučujeme:


Videa:

Zdroje:

1, 2, 3

4.9/5 - (72 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu