20 nejlepších psů k dětem: rodinný pes

Máte rodinu, ale stále vám chybí ještě jeden, čtyřnohý, člen, který zajistí spoustu zábavy a dá vám nekonečno lásky? Pak nezapomeňte psa vybírat nejen podle vzhledu a váhy, ale také podle temperamentu. Existuje spousta plemen psů, která se skvěle hodí do rodiny, ale ani z daleka se nejedná o všechny. Někteří psi zkrátka nemají rádi děti a jejich přebytek energie, proto je třeba vybírat přímo psy vhodné k dětem. Podívejte se na náš seznam 20 nejlepších psů k dětem, který vám pomůže s výběrem vašeho nového spolubydlícího. 

1) Labradorský retrívr

Labradorský retrívr je jedním z nejoblíbenějších plemen do rodiny. Je skvělou volbou pro aktivní děti, protože je velmi všestranný. Labradoři jsou vhodní téměř ke všem věkovým kategoriím dětí. Rádi jezdí na výlety, běhají, hrají si a dělají všechny věci, které děti rády dělají. Budou v podstatě nejlepším přítelem vašeho dítěte. Kamkoli vaše dítě půjde, labrador nebude daleko za ním. Protože jsou chytří, horliví a přizpůsobiví, dají se také snadno vycvičit – což je pro zaneprázdněné rodiče výhoda. 

2) Zlatý retrívr

Jak už jste si nejspíš všimli, s žádným retrívrem nešlápnete vedle. Zlatí retrívři jsou obzvláště skvělými společníky pro děti s autismem nebo speciálními potřebami, protože jsou obvykle přívětiví, intuitivní a mají uklidňující chování. Navíc se jen tak něčeho neleknou. Zlatý retrívr bude spokojený v každé rodině. Má rád pohyb, ale zbožňuje i válení na gauči. Jednoduše se hravě přizpůsobí každé situaci.

3) Buldok

Pokud máte batole a hledáte svého prvního psa, dejte šanci nenáročnému buldokovi. Buldoci vyžadují pouze kratší, svižné procházky. Nejsou typicky agresivní, takže rodiče dětí se nebudou muset obávat, že by pes jejich dítě pokousal. Můžete je v podstatě nechat jen tak být v blízkosti dítěte: Dítě si zdřímne, buldok si zdřímne. Dítě je vzhůru, buldok je vzhůru. Jsou velmi přizpůsobiví. Pro ty, kteří mají rádi spíše klidný životní styl, se může věrný buldok ukázat jako nejvhodnější. Kromě pravidelných procházek tato důstojná štěňata milují dobré podřimování. Rozhodně však nezapomínejte na to, že jejich krátké čenichy jsou náchylné k přehřátí.

4) Bígl

Bígl může být skvělým společníkem pro aktivnější rodiny. Tento lovecký pes je připraven vyrazit ven, kdykoliv se vám zachce. U bígla může být náročnější jej vycvičit tak, aby mohl chodit bez vodítka a nezatoulal se vám. Je to z toho důvodu, že jakmile bígl něco zavětří, může okamžitě utéct za daným pachem. Proto je lepší jej mít na vodítku alespoň do té doby, dokud si nevytvoříte velkou důvěru. Bíglům se ve společnosti skvěle daří – dlouhé dny o samotě těmto zvířatům však nesvědčí. 

5) Corgi

Děti, které mají rády zábavu, mohou najít nejlepšího přítele v pembrockém velšském corgi. Corgi rád skáče, běhá, neustále se usmívá a miluje děti. V rodině, kde je veselo, tam se bude corgimu líbít – a zároveň tam bude ještě větší zábava!

6) Vizsla (maďarský ohař krátkosrstý)

Pokud máte rádi sportovní psy, ale chcete něco jedinečnějšího než standardního labradora nebo zlatého retrívra, zvažte vizslu. Je to rodilý vůdce, který se vyžívá v důkladném cvičení, ale má citlivou, láskyplnou povahu. Je to pes, který si vytvoří úzké pouto s rodinou. Vizsla nemá ráda samotu, proto pokud často cestujete nebo jste mimo domov (a nemůžete s sebou vizslu vzít), pak se raději poohlédněte po jiném plemeni.

7) Stafordšírský bulteriér

Stafordšírský bulteriér se skvěle snáší s dětmi, mají přívětivou povahu. S největší pravděpodobností nepotkáte žádného, který by se vám nelíbil. Nemusí však vycházet s dalšími zvířaty v domácnosti, proto při případném pořízení si kočky nebo dalšího psa byste je měli nejdříve seznámit. 

8) Bišonek

Bišonek je malý, roztomilý pes, který se hodí do každé rodiny s dětmi. Bude kamarád s každým člověkem, se kterým ho seznámíte. Jejich přátelský přístup je spojen s dalším bonusem, a to srstí s nízkou línavostí, díky které je tento hravý chlupáč o to více vhodný do domácnosti, kde je každý den zábava.

9) Francouzský buldoček

Pokud máte v rodině knihomola, může pro něj být francouzský pes ideálním společníkem. Francouzští buldočci toho moc nevyžadují. Jsou to plemena, která mohou s klidem často odpočívat. Kromě dvou svižných procházek denně toho opravdu moc nepotřebují. Jejich charakteristické „netopýří uši“ a menší vzrůst je fyzicky odlišují od jejich větších buldočích bratranců. Prototyp francouzského buldočka se vyznačuje ostražitostí, hravostí a přizpůsobivostí.

10) Kavalír King Charles Španěl

Kavalír King Charles španěl je skvělý rodinný mazlíček – jemný, klidný pes, který se rád nechá česat a kartáčovat. Tento pes je jedním z nejlepších psích společníků vůbec. Toto plemeno je však méně nadšené z her, jako je přetahování lanem a další drsnější hry. King Charles španělé se hodí pro městský životní styl a pro citlivé dítě. Kavalíři jsou také jedni z nejroztomilejších psů s klopenýma ušima.

11) Boxer

Nechte boxera stát se součástí vaší rodiny a už nikdy se nebudete cítit bez ochrany. Tito energičtí, středně velcí psi, kteří jsou divoce věrní a chrání ty, kteří je milují, mají klidnou povahu, ale rádi si hrají, což z nich dělá jedny z nejlepších psů pro děti s vysokou energií. Potřebují hodně pohybu, ale pozor na to, abyste je v horkém počasí příliš nehonili. Brachycefaličtí psi mají tendenci se přehřívat. Pokud je venku horko, venčete je brzy ráno, kdy je chladněji.

12) Novofundland

Na druhém konci velikostního spektra je novofundlanďan, který může vážit neuvěřitelných 65 kg. Tito jemní obři vynikají v plavání, ale díky své trpělivé a hlídací povaze dokážou být i dobrými hlídacími psy. Moc na to raději nespoléhejte, novofundlanďani jsou totiž skutečně extrémně přátelští. Jejich milá povaha si vás rozhodně získá, pokud máte dostatek prostoru – potřebují mít dostatečně velkou zahradu, kde se mohou podle libosti proběhnout. Milují také procházky, zejména k vodě.

13) Mops

Stejně jako lidé, i mopsové rádi jedí a spí. Musíte jim zajistit jen pravidelnou stravu a dostatek pohybu, ale pokud chcete mít společníka pro odpočinek na gauči, ke kterému se můžete přitulit a sledovat filmy, nemusíte hledat dál. Toto plemeno váží jen asi 7 kilogramů a nepotřebuje obrovský dvorek, ale ocení, když si s ním děti budou pravidelně hrát.

14) Irský setr

Miluje vaše rodina dobrý skupinový běh nebo hru frisbee? Pokud ano, irský setr pro vás bude ideální volbou. Toto plemeno, na které je královský pohled a které je nadmíru energické, dorůstá velkých rozměrů, kolem 22 až 31 kilogramů, a má dlouhý život, takže může vyrůstat spolu s vašimi dětmi. Irští setři jsou jedni z nejlepších rodinných psů, jsou skvělými společníky, báječně se snášejí s dětmi, mají živou povahu a patří k nejlepším psům pro začínající majitele. Rádi si také hrají s hračkami a míčky. Nepatří mezi nejrychlejší plemena psů, ale pokud hledáte dobrého společníka třeba i na běhání, irští setři mají parádní výdrž.

15) Kolie

Koliím se líbí ve velkých rodinách s dětmi, kde si užijí spoustu zábavy. Toto plemeno je neuvěřitelně inteligentní a nemá nic raději než se věnovat činnosti s dětmi, které je milují. Rychle se učí, jsou loajální ke své rodině a ochraňují ji. Jen se zeptejte kohokoliv, kdo kolii vlastní! Jejich příbuzné, border kolie, jsou také skvělými společníky do rodiny.

16) Pudl

Máte dítě náchylné k alergiím? Pak by právě pro vás mohli být pudlové vhodnou volbou, protože se jedná o plemeno jako stvořené pro rodinu. Ačkoli žádný pes není zcela hypoalergenní, pudlové se tomu blíží, protože zřejmě produkují méně alergenů. Tito rozkošní chlupáčci jsou mimořádně chytří, snadno se cvičí, dobře se přizpůsobují novým situacím a milují děti. Pokud však má vaše dítě nebo někdo z rodiny těžkou alergii, možná se místo toho poohlédněte po zcela bezsrstém psovi.

17) Labradoodle

Labradoodlové jsou záměrnou směsí pudla a labradorského retrívra a jsou stejně roztomilí jako jejich jméno. Labradoodlové jsou středně ostříhaní a původně byli šlechtěni jako empatičtí psi, aby mohli být vodicí psi pro zrakově postižené. Toto plemeno nemůže být láskyplnější ani rozkošnější. Potřebují hodně pohybu a obvykle skvěle vycházejí s ostatními psy. 

18) Čivava

Čivavy mohou být dlouhosrsté i krátkosrsté a patří k nejroztomilejším plemenům psů na hraní. Mají tendenci zbožňovat děti a jsou velmi věrné svým rodinám, najdou se však i výjimky. Čivavy milují vnitřní prostředí a nemají rády příliš chladné počasí. To znamená, že ji můžete oblékat do spousty rozkošných svetříků! Poměrně snadno se cvičí a milují odpočívat u svého majitele, u kterého se cítí v bezpečí.

19) Anglický bulteriér

Bulteriéři jsou jako stvoření pro starší děti. Jsou neskutečně hodní, velmi ochranitelští a velmi dobře cvičitelní. Občas mohou být rošťáci, ale jinak jsou hraví a okouzlující. Bulteriéři, známí pro své hloupé, komické výstupy a chování v davu, potřebují hodně pohybu a hodně lásky. Pokud jim lásku dáte, pak si užijete plno zábavy.

20) Havanský psík

Tento malý okouzlující pes je národním psem Kuby. Mají skvělou povahu a zbožňují lidi všech věkových kategorií. Havanští psi jsou velmi společenští a společenští. Je to milující plemeno, které si rádo hraje. Patří ke skutečně hravým plemenům, takže se příliš nehodí k drsným hrám, jsou však jedním z nejlepších psích plemen pro rodiny, které hledají společenského kamaráda pro své dítě.

Často kladené dotazy:

Jaký pes je pro rodinu nejbezpečnější?

Všichni psi z tohoto seznamu jsou bez výjimky bezpeční pro rodinu a děti.

Který pes nekouše?

U labradorského retrívra nebo bígla si můžete být jisti, že by vás nekousli ani v případě, kdyby chtěli. Jsou to naprosto mírumilovní psi.

Jaký pes málo štěká?

Basenji vydává velmi málo hluku, ale toto plemeno není zcela němé. Když se rozhodnou promluvit, vydávají tito psi zvláštní zvuky, které znějí podobně jako jódlování.

Videa

Zdroj

1, 2, 3

4.9/5 - (67 votes)
Obsah článku

Odebírejte články a nic vám neunikne

Dáme vám vědět, jak vyjde další článek. Můžete se kdykoli odhlásit.

Podobné články

Nejnovější články na webu